خيلي تنها خيلي تنها .

خيلي تنها

ديابت و تلخي دهان

ديابت و تلخي دهان

طعم و مزه حسي پيچيده‌اند، كه مي‌توانند تحت تاثير بسياري از عوامل قرار گيرند، هنگامي كه اين طعم براي مدت طولاني در دهان ادامه يابد، مي‌تواند براي فرد ايجاد نگراني كند. درمان طعم تلخ مداوم دهان شامل درمان هرگونه بيماري زمينه‌اي است، در ادامه قصد داريم به” ديابت و تلخي دهان”و مشكل “بوي دهان افراد ديابتي” بپردازيم، با ما همراه شويد.

 

علائم ديابت در دهان

علائم ديابت نوع ? شامل كاهش وزن بدون دليل، احساس تشنگي شديد، ادرار بيش از حد و خستگي مفرط است. اما اگر طعم ناخوشايندي در دهان ايجاد شود مي‌تواند نشان‌دهنده‌ي? خطر افزايش قند خون باشد. آيا تلخي دهان مي‌تواند دليل ابتلا به ديابت باشد؟

 

 

a1_horj.jpg

 

دهان تلخ

ديابت يك بيماري شايع است و به دليل عدم توليد كافي هورمون انسولين در بدن و يا عدم توانايي بدن در استفاده از انسولين موجود، رخ مي‌دهد، اگر براي مدت طولاني در دهان طعم نامطبوع احساس شود، ممكن است خطر ابتلا به ديابت وجود داشته باشد.

 

 

بوي دهان افراد ديابتي

برخي از بيماران ديابتي ممكن است به طور منظم طعم تلخي در دهان خود داشته باشند. اين طعم مي‌تواند ناشي از برفك دهاني باشد، كه افراد ديابتي را بيش از ديگران تحت تأثير قرار مي‌دهد.

 

سطح بالاي قند خون در دهان شرايط مناسبي براي رشد مخمر فراهم مي كند و منجر به عفونت مي‌شود كه به عنوان برفك شناخته مي‌شود. برفك يك عفونت مخمري است كه تمايل به تحت تاثير قرار‌دادن مناطق گرم و مرطوب بدن مانند واژن، آلت تناسلي مرد، دهان و بعضي از مناطق پوست دارد. دليل رخ داد بيشتر برفك در افراد ديابتي اين است كه سطح بالاي قند و سيستم ايمني ضعيف بدن باعث ايجاد شرايط مناسبي براي رشد مخمرها مي‌شود.

 

علائم برفك دهاني شامل:

 

طعم ناخوشايند يا تلخ در دهان

قرمزي يا خونريزي داخل دهان

ترك در گوشه لب ها

ضايعات كرمي و سفيد رنگ در دهان

گلو درد

 

 

تاثير تلخي دهان بر ديابت

 

بوي بد دهان و قند خون

بوي بد دهان مرتبط به ديابت دو دليل اصلي دارد: بيماري پريودنتال(بيماري‌هاي لثه) و مقادير بالاي كتون در خون.

 

بيماري‌هاي پريودنتال

بيماري‌هاي پريودنتال، بيماري‌هاي لثه نيز ناميده مي‌شوند. دراين التهاب، باكتري‌ها به بافت‌ها و استخوان‌هايي كه دندان‌ها را پشتيباني مي‌كنند حمله مي‌كنند. التهاب ايجاد شده مي‌تواند بر متابوليسم تأثير بگذارد و قند خون را افزايش دهد، كه باعث تشديد علائم ديابت مي‌شود. بيماري‌هاي لثه همچنين مي‌توانند مشكلات بيشتري علاوه بر مشكلات دهان براي افراد ديابتي ايجاد كنند.

 

بيماري‌هاي قلبي و سكته مغزي، كه مي‌تواند از عوارض ديابت باشد، نيز با بيماري پريودنتال كه باعث افزايش متابوليسم و قند خون مي‌شود ارتباط دارد.

 

ديابت به عروق خوني آسيب وارد مي‌كند، جريان خون را در سراسر بدن، از جمله لثه‌ها مي‌تواند كاهش دهد. اگر لثه و دندان خون كافي را دريافت نكنند، ممكن است ضعيف شده و مستعد ابتلا به عفونت شوند.

 

ديابت همچنين مي‌تواند سطح گلوكز را در دهان افزايش دهد و باعث رشد باكتري‌ها، عفونت و بوي بد دهان شود. وقتي قند خون زياد باشد، مبارزه با عفونت براي بدن سخت مي‌شود.

 

 

 

تلخي دهان

 

اگر فردي كه ديابت دارد به بيماري پريودنتال(بيماري‌هاي لثه) مبتلا شود، احتمالا شدت آن بيشتر از حالت عادي است و مدت زماني كه طول مي‌كشد تا بهبود يابد نيز نسبت به فرد بدون ديابت بيشتر است.

 

بوي بد دهان علامت شايع بيماري پريودنتال است. علائم ديگر عبارتند از:

 

لثه‌هاي قرمز يا حساس

خونريزي لثه

دندان‌هاي حساس

عقب رفتن لثه‌ها

شما مي توانيد براي دريافت مقالات بيشتر و پر اهميت تر در اين زمينه به سايت نوشدارو مراجعه نمائيد.

 

كتون‌ها

هنگامي كه بدن قادر به توليد انسولين نيست، سلول‌ هاي گلوكز مورد نياز سوخت و ساز را دريافت نمي‌كنند. براي جبران خسارت، بدن بايد به سراغ راه‌حل جايگزين چربي سوزي برود. چربي سوزي به جاي مصرف قند باعث توليد كتون مي‌شود كه در خون و ادرار تجمع مي‌يابد. سطح بالاي كتون اغلب باعث بوي بد استون در دهان مي‌شود. هنگامي كه كتون‌ها به سطح ناامن برسند، فرد در معرض خطر بيماري به نام كتواسيدوز ديابتي(DKA) قرار‌مي‌گيرد.

 

علائم كتواسيدوز ديابتي شامل موارد زير است:

 

نفس بوي شيرين و ميوه‌اي مي‌دهد.

تكرر ادرار بيش از حد طبيعي

درد شكم، حالت تهوع يا استفراغ

سطح بالاي گلوكز خون

تنگي نفس يا دشواري در تنفس

گيجي

 

كتواسيدوز ديابتي يك بيماري بسيار خطرناك است و بيشتر در افرادي كه ديابت نوع ? دارند و قند خون آنها به دلايل مختلف، كنترل نمي‌شود، رخ مي‌دهد.

 

تلخي دهان بيمار قند خوني

تلخي و بوي بد دهان مي‌تواند نشانه‌اي از افزايش قند خون افراد باشد، كه لازم است حتما مورد توجه قرار گيرد. “ديابت و تلخي دهان” را مي‌توان با رعايت نكات بهداشتي، تغذيه‌اي تحت كنترل درآورد.

 

برخي از نكات بهداشتي كه بايد رعايت شوند:

 

دندان‌ها را حداقل دو بار در روز مسواك بزنيد.

به طور روزانه از نخ دندان استفاده كنيد.

همواره آب همراه خود داشته باشيد، به طور مكرر بنوشيد و دهان خود را مرطوب نگه داريد تا دهان دچار خشكي نشود‌.

قند خون خود را در محدوده‌ي تعيين شده توسط پزشك نگه داريد.

مراجعه به دندانپزشك را فراموش نكنيد

از آدامس‌هاي بدون قند استفاده كنيد تا از بوي بد دهان جلوگيري كند و قند خون را نيز بالا نبرد.

مصرف سيگار و مشروبات الكلي را ترك كنيد(حتي اگر به ديابت مبتلا نيستيد براي حفظ سلامتي و داشتن عمري طولاني‌تر لازم است حتما سيگار كشيدن را ترك كنيد)

 

 

 

اگر با وجود رعايت تمام نكات بهداشتي همچنان دهان بوي بد استون را مي‌دهد، قند خون را چك كند در صورتي كه سطح قند خون بالاتر از ??? ميلي‌گرم در دسي‌ليتر بود، لازم است سطح كتون نيز بررسي شود، كه براي اين كار بايد آزمايش ادرار بدهيد.

 

كلام آخر

 

دلايل بسياري براي بوي بد دهان وجود دارد كه براي برطرف شدن آن نياز است، دليل آن و احتمالا بيماري زمينه‌اي آن را پيدا و درمان كنيد، در تشخيص بيماري خطرناك ديابت توجه به علائم جزئي بسيار حائز اهميت است و مي‌توان با تشخيص به موقع و زودهنگام از آسيب‌ بيشتر به بدن جلوگيري كرد.

 

چكاپ مداوم قند خون و فشار خون، رژيم غذايي مناسب، انجام فعاليت‌هاي ورزش متناسب با ويژگي‌هاي فردي و در نهايت در پيش گرفتن سبك زندگي سالم مي‌تواند از ابتلا به طيف وسيعي از بيماري‌ها جلوگيري كند.

منبع: نوشدارو


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۵۴:۲۳ توسط:صمن موضوع:

8 نكته در مورد حفاظت از يخچال و طول عمر آن

تعمير يخچال فريزر در اصفهان – يخچال به عنوان يكي از اصلي ترين وسايل خانه و به عنوان يكي از معدود دستگاه هايي كه شبانه روز كار مي كند همواره مورد توجه بوده و هست.

از طرف ديگر افزايش روزانه قيمت ارز و به تبع آن قيمت لوازم خانگي از جمله يخچال همه و همه از دلايلي هستند كه ما تشويق مي كنند تا هر چه بيشتر از يخچال خود محافظت كنيم.

https://telegra.ph/8-نكته-در-مورد-حفاظت-از-يخچال-و-طول-عمر-آن-06-09

رعايت نكات مختلف در نگهداري از يخچال باعث افزايش عمر مفيد آن ، كاهش مصرف انرژي ، و افزايش كيفيت و كارايي آن مي شود.

در اين مقاله تصميم داريم ? نكته اساسي در زمينه نگهداري از يخچال را بيان كنيم.

رعايت اين نكات مي تواند در هزينه هاي شما صرفه جويي بسيار كرده و مي تواند شما را تا مدت ها از هزينه هاي تعمير و تعويض يخچال در امان نگه دارد.

قرار دادن غذاي داغ داخل يخچال و فريزر

يكي از بدترين رفتارهايي كه مي توانيد با يخچال خود داشته باشيد اين است كه غذاي داغ را داخل آن قرار دهيد.

هستند كساني كه نان داغ را داخل فريزر قرار داده و منجمد مي كنند تا نان تازه تر بماند غافل از اين كه با اين كار هم مصرف انرژي يخچال را افزايش داده و هم باعث اعمال فشار زيادي به موتور يخچال مي شوند و از همه بدتر به سلامت خود صدمه مي زنند

https://anotepad.com/notes/6t8q6bje

تراز بودن و نبودن يخچال

اولين كاري كه پس از قرار دادن يخچال در آشپزخانه انجام مي دهيد بايد تراز كردن آن باشد و هر از گاهي بايد اين تراز بودن يخچال را چك كنيد.

اگر يخچال تراز نباشد صداي يخچال بلند و آزار دهنده خواهد بود و به موتور آن فشار زيادي وارد مي شود.

زياد باز و بسته كردن در يخچال

بعضي ها عادت دارند زياد در يخچال را باز و بسته مي كنند. اين كار هم كار موتور را افزايش مي دهد و عمر مفيد يخچال را كم مي كند.

استفاده از بوگير و رطوبت گير در يخچال

بوگير داخل يخچال ، از بوي بد داخل آن جلوگيري مي كند و باعث مي شود رطوبت داخل يخچال تا حد زيادي كاهش يابد. اين موضوع باعث مي شود يخچال كم تر برفك بزند.

برفك زدايي فراموش نشود.

در يخچال هاي قديمي كه از سيستم ديفراست محروم هستند برفك زدايي عملي گريز ناپذير است.

يعني ناچاريم هر از گاهي عمل برفك زدايي را به طور دستي انجام دهيم.

براي اين منظور يخچال را خاموش كرده ، مواد غذايي را به يخچال ديگري منتقل كرده و درهاي آن را باز بگذاريد.

اين كار تا جايي ادامه مي يابد كه يخ ها و برفك ها كاملا آب شوند. براي كمك به تسريع برفك زدايي مي توانيد از سشوار يا كاردك پلاستيكي مخصوصي كه همراه يخچال فروخته مي شود استفاده كنيد.

توجه : هر گز براي زدودن برفك ها از اشياء نوك تيز مثل چاقو و كارد استفاده نكنيد.

چون ممكن است به لوله هاي حامل گاز يخچال صدمه وارد كرده و آن ها را سوراخ كنيد.

خالي شدن گاز يخچال باعث از كار افتادن كامل آن مي شود و تعمير آن مستلزم هزينه بسيار بالايي است.

پر كردن يخچال بيش از حد ظرفيت

همان طور كه هر وسيله برقي و غير برقي ظرفيت مجازي دارد يخچال هم از اين قاعده مستثني نيست.

اگر يخچال را بيش از حد مجاز پر كنيد كاركرد موتور آن افزايش مي يابد و يخچال خيلي ديرتر اتومات مي كند. اين يعني مصرف برق بيشتر و كاهش عمر مفيد يخچال.

رعايت فاصله از اطراف

همواره فاصله يخچال از طرفين بايد رعايت شود. يخچال هم از پشت و هم از طرفين بايد فضاي خالي كافي داشته باشد تا هوا در اطراف آن جريان يافته و موتور آن خنك شود.

استفاده از محافظ برق

يك محافظ يخچال خوب از نان شب واجب تر است. براي تمام وسايل برقي مهم و آسيب پذير از محافظ استفاده كنيد.

نوسانات برق در طول شبانه روز مي تواند صدمات جدي به موتور يخچال وارد نمايد.

يك محافظ خوب مي تواند نقش پيشمرگ را ايفا كند بدون اين كه خودش آسيب ببيند.

اولين قطعه اي كه بر اثر نوسانات برق صدمه مي بيند معمولا برد يخچال است كه هزينه تعمير و تعويض آن بسيار بالا است.

توجه : حامي ال جي تنها شركت واقعي تعمير يخچال فريزر در اصفهان است

منبع :  http://hamilg.com/8-%d9%86%da%a9%d8%aa%d9%87-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%88%d8%b1%d8%af-%d8%ad%d9%81%d8%a7%d8%b8%d8%aa-%d8%a7%d8%b2-%db%8c%d8%ae%da%86%d8%a7%d9%84-%d9%88-%d8%b7%d9%88%d9%84-%d8%b9%d9%85%d8%b1-%d8%a2%d9%86/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۵:۱۱:۱۶ توسط:صمن موضوع:

اگر ماشين در سفر خراب شد چه كار كنيم؟

اگر ماشين در سفر خراب شد چه كار كنيم؟

خرابي خودرو در جاده مشكلي است كه از هميشه بوده بوده و براي خيلي از ما پيش آمده بوده و در جاده هايي كه رفت و آمد مي كنيم گاها شاهد خرابي خودرو ها هستيم. اغلب خودرو هايي كه در جاده ها خراب مي شوند خودرو هاي فرسوده مي باشند كه توانايي چنداني براي مسير هاي طولاني ندارند و در مسير دچار مشكل مي شوند.

مطمئنا تنها راه پيشگيري از خرابي خودرو در جاده اين است كه قبل از اقدام به سفر ماشين را توسط يك متخصص چك كرده و در صورت سالم بودن ماشين سفر را آغاز كنيم تا در حين سفر دچار چنين مشكلاتي نشويم. گاهي با وجود اينكه چك و نظارت بر خودرو قبل از سفر انجام مي شود ولي باز هم در طول مسير سفر اين مشكل بوجود مي آيد، در اين زمان راننده و سر نشينان بايد خونسردي خود را حفظ كرده، به كنار جاده بروند تا خطر يا حادثه اي رخ ندهد.

بعضي مواقع ايراد پيش آمده چندان جدي نيست و خود راننده هم اگر كمي تعميرات بلد باشد، مي تواند مشكل را بر طرف كند و به مسير خود ادامه دهد ولي هميشه هم اينطور نيست و مشكل مي تواند بزرگتر باشد و فقط يك متخصص تعميرات خودرو مي تواند آن را عيب يابي و بر طرف كند. رانندگان بايد هميشه آمادگي هاي لازم را داشته باشند، چون بعضي مواقع علاوه بر خودرو هاي فرسوده، ماشين هاي ظاهرا بدون مشكل هم با اين قضيه مواجه مي شوند.

وقتي خرابي پيش مي آيد راه درست اين است كه ماشين را به كنار جاده هدايت كرد ولي گاها مشكل ماشين تا حدي شديد است كه خودرو در وسط جاده يكدفعه خاموش شده و متوقف مي شود، در صورت بروز چنين مشكلي براي حفظ ايمني، بايد از كسي كمك خواسته تا با هل دادن خودرو به جاي امن از حادثه پيشگيري كرد. بعد از منتقل شدن به كنار جاده سريعا بايد با يك جرثقيل خودروبر تماس گرفت.

علل بعضي خرابي هاي خودرو چيست ؟

بعضي خرابي ها به راحتي و حتي با يك تماس تلفني و پرسش از يك تعمير كار قابل حل مي باشند ولي در مواقعي هم وجود چندين مشكل و خرابي باعث مي شود كه مسئله جدي تر شود و فقط يك تعمير كار حرفه اي از پس مشكل بر بيايد. در اينصورت تماس با امداد خودرو هاي جاده اي كه آماده خدمت رساني در هر نقطه اي مي باشند ضرورت دارد و آن ها سريعا خود را به محل مي رسانند و مشكل خودرو اگر قابل حل و تعمير پذير باشد آن را انجام مي دهند.

گاهي مشكلات و خرابي خودرو در جاده آنچنان پيچيده بوده و نياز به ادوات بيشتري دارد كه امداد خودرو هم نمي تواند تعمير را در همان جاده انجام دهد، در اينصورت با تماس با خودروبر و درخواست كمك از آن ها خودروي شما به محل مورد نظر منتقل مي شو.د و مي توانيد آن را به يك تعميرگاه مجهز برسانيد و مشكل خودرو را رفع نماييد. پس هميشه در مسافرت ها شماره خودروبر پارس ( https://khodrobarpars.ir/ ) را به همراه داشته باشيد در در سريع ترين زمان ممكن خودروي شما را به تعميرگاه موردنظر منتقل كنند.

 


برچسب: '،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۰۷:۳۵ توسط:صمن موضوع:

انواع كابل دوربين مدار بسته

 

انواع كابل دوربين مدار بسته

يكي از بخش هاي مهم در سيستم هاي نظارت تصويري كه بايد به آن توجه ويژه داشته باشيم ، كابل دوربين مداربسته  است .عدم انتخاب كابل تصوير و برق مناسب مي تواند به سيستم نظارتي آسيب زده يا مانع از عملكرد صحيح آن شود از اين رو در اين محتوا شما با انواع كابل هاي مورد استفاده در اين سامانه بيشتر آشنا خواهيد شد .  عامل تعيين كننده نوع كابل ، بر اساس سيستم مورد استفاده مشخص مي شود . در صورتي كه سيستم مدار بسته آنالوگ يا توربو اچ دي هايك ويژن را انتخاب كرده باشيد بايد از كابل هاي كواكسيال مانند RG59 ، RG6 و يا RG11 استفاده كنيد . حال اگر از سيستم تحت شبكه استفاده مي كنيد بايد از كابل هاي شبكه مانند Cat5  ، Cat5e و يا Cat6 استفاده نماييد . در ادامه در خصوص هر كدام از اين كابل ها توضيح مي دهيم .


رايج ترين كابل مورد استفاده در صنعت مدار بسته آنالوگ و HD كابل RG59 است اين كابل شامل دو رساناي مجزاست كه توسط يك لايه عايق از همديگر جدا شده اند . يك سيم فلزي در مركز كابل بهمراه چندين رشته سيم ديگر ، تصوير دوربين را منتقل مي كنند . اين كابل ساختاري شبيه به كابل آنتن دارد اما در سطح مقطع و شيلد با آن متفاوت است . كابل هايي كه مغزي و شيلدي از جنس مس دارند ، باكيفيت ترين كابل هاي تصوير هستند . بطور كلي مي توان با استفاده از كابل RG59  تا 250 متر تصوير را منتقل نمود اما در برخي مدل دوربين هاي هايك ويژن مي توان تا 700 متر نيز تصوير دوربين را منتقل نمود كه از اين حيث يك راهكار ايده آل براي منتقل كردن تصوير به حساب مي آيد .

بيشتر بخوانيد:   پكيج دوربين مداربسته     تي وي تي 

 

 

انواع كابل دوربين مدار بسته


كابل شبكه يا زوج سيم شامل 8 رشته سيم است كه بصورت دو به دو بدور هم تابيده شده اند . اين سيم ها داراي رنگ هاي مختلف هستند ، نارنجي ، آبي ، سبز ، قهوه اي ، سفيد نارنجي ، سفيد آبي ، سفيد سبز و سفيد قهوه اي رنگ هاي موجود در هر كابل شبكه اي هستند . اين رشته سيم ها بدليل كاهش تاثير نويز بر روي سيگنال تصوير دوربين مدار بسته هايك ويژن بدور هم تابيده شده اند . كابلهاي شبكه بر حسب نوع دسته بندي كه به CAT معروف است به انواع مختلفي تقسيم مي شوند كه از اين بين كابل هاي Cat5 و Cat6 براي انتقال تصاوير دوربين هاي تحت شبكه مناسب هستند . جهت انتقال تصوير يك يا چند دوربين با پهناي باند حداكثر 100 مگا بيت بر ثانيه مي توانيد از كابل Cat5 استفاده كنيد. همچنين در صورتي كه بخواهيد پهناي باند مجموع چند دوربين را با مقدار بيشتري ( حداكثر 1000 مگا بيت بر ثانيه ) منتقل كنيد مي توانيد از كابل Cat5e يا Cat6 استفاده كنيد .

 • كابل شبكه UTP – فاقد هر گونه فويل يا لايه محافظ ديگر مي باشد و معمولا در فضاهاي داخلي و فاقد نويز استفاده مي شود .
 • كابل شبكه U/FTP – هر كدام از زوج سيم ها توسط لايه فويل پوشانده شده اند .
  اين كار باعث عملكرد مناسب كابل در فضاهايي كه داراي نويز هستند مي شود .
 • كابل شبكه F/FTP – هر كدام از سيم ها و زوج سيم ها در فويل هاي مجزا پيچيده شده اند .
  از اين كابل شبكه مي توان در محيط هايي كه نويز بالايي دارند استفاده كرد .
 • كابل شبكه S/FTP – هر كدام از زوج سيم ها توسط فويل پوشش داده شده و كل 4 زوج درون يك شيلد بافته شده قرار مي گيرد .
  عملكرد مطلوب در محيط هاي پر نويز و فضاهايي كه امكان آسيب فيزيكي به كابل وجود دارد از ويژگي هاي اين نوع كابل شبكه است . شهرنت
 • كابل شبكه SF/UTP – در اين كابل چهار زوج درون فويل و شيلد پيچيده شده اند و مورد استفاده قرار مي گيرند .
 • كابل شبكه S/UTP – كابل توسط شيلد محافظت شده است و در فضاهايي كه امكان آسيب فيزيكي به كابل وجود دارد مي توان از آن استفاده نمود .
 • كابل شبكه F/UTP – در اين كابل چهار زوج توسط يك فويل محافظت شده اند و در پروژه هاي مختلف مي توان از آنها استفاده نمود .

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۴۱:۴۹ توسط:صمن موضوع:

آبميوه‌ گيري چي بخرم؟

آبميوه‌ گيري چي بخرم؟

وقتي تصميم به خريد دستگاه آبميوه‌ گيري مي ‌گيريد بايد اين را بدانيد كه آبميوه‌ گيري ايده‌ ال شما بايد چه ويژگي ‌هايي داشته باشد؟

c1_v55.jpg

به گزارش ايسنا، بنا بر اعلام فروشگاه اينترنتي 20 بخر، تمام مواردي را كه در زمان خريد يك آبميوه گيري بايد به آن دقت داشته باشيم را مورد بررسي قرار مي ‌دهيم، اگر تصميم داريد براي منزل خود يك آبميوه گيري تهيه كنيد به ‌طور حتم مي ‌خواهيد بنا بر بودجه اي كه براي خريد آن در نظر داريد بتوانيد بهترين مارك و مدل آبميوه گيري را براي منزل خود تهيه كنيد، اما در چند سال اخير به قدري تنوع در مارك و مدل در بازار زياد شده كه باعث سرگردان شدن شما مي ‌شود و در بسياري از مواقع به دليل نداشتن اطلاعات كافي بر اساس ظاهر و حرف‌ هاي فروشنده خريدي را انجام مي ‌دهيم كه خيلي زود از خريد پشيمان شده پي مي ‌بريم كه پولمان را دور ريخته ‌ايم اما ديگر دير شده است.

ما در اينجا تصميم داريم معيارهاي يك آبميوه گيري خوب را با يكديگر بررسي كنيم تا زمان خريد بدانيم كه يك آبميوه گيري خوب بايد چه معيارهايي داشته باشد و بهترين مارك آبميوه گيري كدام است. آبميوه گيري بوش، فيليپس، زيمنس و كند، بهترين برندهاي آبميوه گيري هستند كه ما مي ‌توانيم آنها را تهيه كنيم اما در اين ميان مي ‌توان گفت كه آبميوه گيري بوش ارجحيت بيشتري دارد. يكي از اين دلايل اين است كه شركت بوش به صورت رسمي در ايران نمايندگي و خدمات پس از فروش دارد كه با نام بوش سرويس فعاليت مي ‌كند اما برندهاي ديگر كه نامشان را برديم نمايندگي رسمي در ايران ندارند اما با اين حال مي ‌توانيم به جرأت بگوييم كه برند هر كدام ضمانت محصولاتشان محسوب مي ‌شود؛ اما از انتخاب برند كه بگذريم قدرت موتور، جنس تيغه، دهانه آن و در نهايت جنس بدنه مهم ‌ترين مواردي هستند كه در هنگام خريد آبميوه‌ گيري بايد به آن دقت كرد.

 

بسياري از افراد بعد از گرفتن آبميوه مي ‌بينند كه تفاله آن كاملاً آب‌ دار است در صورتي كه هر چه آبميوه‌ گيري بهتر باشد تفاله بايد خشك‌ تر باشد اين به دو چيز در بستگي دارد اول قدرت آبميوه ‌گيري و دوم تيغه آن است يك آبميوه گيري خوب بايد حداقل 700 وات قدرت داشته باشد اما بهترين حالت براي يك آبميوه گيري خانگي 1200 وات مي ‌باشد در اين حالت سرعت بالاي موتور باعث مي ‌شود گريز از مركز به وجود آماده آبميوه را كاملاً جدا كند اما نكته بعدي داشتن يك تيغه خوب است كه بعد از مرور زمان كند نشود در اكثر آبميوه گيري ها از تيغه استيل استفاده شده كه عمر كمتري دارند و در زمان آبگيري باعث از بين رفتن بعضي از ويتامين‌ها در آب ‌ميوه مي‌ شوند؛ اما بهترين حالت تيغه‌ هاي سراميكي هستند كه طول عمر بسيار بالاتري دارند و باعث از بين رفتن ويتامين آب‌ ميوه نمي ‌شوند، اما تيغه ‌هاي سراميكي در آبميوه گيري هاي مدل‌ بالا وجود دارد كه قيمت نسبتاً بالاتري دارند شركت بوش نيز داراي دو مدل آبميوه گيري با تيغه سراميكي است.

گزينه بعد در زمان انتخاب آبميوه گيري دهانه ورودي آن است كه احتياج نباشد زمان گرفتن ميوه بخواهيم آنها را به قطعات كوچك تقسيم كنيم بهترين حالت اين است كه دهانه آبميوه گيري 80 ميلي‌ متر باشد تا شما بتوانيد يك سيب متوسط را به راحتي داخل آن بيندازيد، اما نكته ديگري كه خيلي در انتخاب ما مهم است قسمت جمع‌آوري تفاله است در بعضي از مدل ‌هاي آبميوه گيري شما براي خالي كردن تفاله بايد آن را باز كنيد تا بتوانيد آن را خالي كنيد كه اين كار بسيار مشكل و زمان‌بر است، اما شركت بوش اين مشكل را حل كرده، در آبميوه گيري بوش يك مخزن وجود دارد كه تفاله در آن ريخته مي ‌شود و خيلي راحت مي ‌توانيد آن را برداشته خالي كنيد و سپس در جاي خود قرار دهيد شركت بوش با همين ابتكار به عمل توانست فروش آبميوه گيري هاي خود را به چند برابر برساند و قسمت بزرگي از بازار را به خود اختصاص دهد.

در اينجا به شما پيشنهاد مي ‌كنيم متن مربوط به جاروبرقي و جارو شارژي خوب داراي چه مشخصاتي است؟ را در همين خبرگزاري حتماً بخوانيد در اين متن مواردي را كه در زمان خريد جاروبرقي و يا يك جارو شارژي بايد به آن دقت كنيد را به صورت كامل توضيح داده شده است تا در نهايت بتوانيد بهترين مارك جاروبرقي، بهترين جارو شارژي را براي منزل خود انتخاب كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۲۱:۲۸ توسط:صمن موضوع:

اكسپريا ايس 2 (Xperia Ace 2) در كنسول گوگل پلي رؤيت شد

اكسپريا ايس 2 (Xperia Ace 2) در كنسول گوگل پلي رؤيت شد

اخبار تلفن همراهسوني

 

سوني اكسپريا ايس 2 (Sony Xperia Ace 2) جانشين گوشي هوشمند جمع‌و‌جور و كوچكي است كه در انحصار ژاپن باقي ماند و در بازارهاي جهاني به فروش نرسيد. اين گوشي به تازگي در كنسول گوگل پلي ظاهر شد و اميدها براي عرضه آن به شكلي گسترده‌تر از نسخه اول، بسيار پررنگ شده است. اطلاعاتي كه گوگل پلي از اكسپريا ايس 2 منتشر كرده تاحدودي جذاب هستند و تراشه ميان‌رده مدياتك و البته يك نمايشگر معمولي از مشخصات بارز آن محسوب مي‌شوند.

گوشي هوشمند SO-41B كه تأييد شده با نام اكسپريا ايس 2 به فروش خواهد رسيد، مجهز به تراشه پردازشي مدياتك MT6765 كه در واقع همان هليو پي 35 است (پس خبري از اتصال 5G نخواهد بود). حافظه رم اين گوشي هم 4 گيگابايت درج شده كه البته امكان عرضه نسخه‌هايي با رم بيشتر هم وجود دارد.

بيشتر بخوانيم:   انواع دوربين مداربسته     بهترين دوربين مداربسته

همان‌طور كه گفتيم، صفحه نمايش اكسپريا ايس 2 كاملاً معمولي است و نكته خاصي ندارد. وضوح اين نمايشگر برابر 1496 در 720 پيكسل و نسبت ابعاد آن 19 به 9 است. در قسمت فوقاني اين صفحه نمايش يك بريدگي قطره‌اي شكل وجود خواهد داشت كه محلي براي تعبيه دوربين سلفي است. اين مشخصات براي نمايشگر اكسپريا ايس 2 كمي عجيب به نظر مي‌رسد، چرا كه نسل اول اين گوشي داراي صفحه نمايشي 5 اينچي با وضوح فول اچ دي پلاس بود و مشخص نيست كه چرا سوني تصميم به كاهش رزولوشن گرفته است.

به هر حال، عرضه اكسپريا ايس 2 قطعي است و بر اساس ظاهر شدن آن در كنسول گوگل پلي مي‌توان گفت زمان زيادي تا رونمايي رسمي باقي نمانده است. پيشنهاد مي‌كنيم براي اطلاع از به‌روزترين اخبار در خصوص اين محصول و ساير گوشي‌هاي هوشمند جديد، در روزهاي آتي نيز با بخش اخبار ديجي رو همراه باشيد.

بيشتر بدانيم: تجهيزات دوربين مدار بسته     دوربين مداربسته چيست؟

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۳۷:۳۰ توسط:صمن موضوع:

راهنماي خريد انواع اجاق گاز اخوان

راهنماي خريد انواع اجاق گاز اخوان

به گزارش مجله اينترنتي دكوكده و به نقل از ?? بخر انواع اجاق گاز اخوان كه به عنوان بهترين مارك اجاق گاز ايراني به شمار مي ‌رود به دليل تناسب كيفيت كارايي و قيمت‌ مناسب محصولات اين برند يكي از پرفروش ترين ها در ايران به شمار مي ‌رود. انواع اجاق گاز اخوان كه به صورت صفحه گاز روميزي و يا توكار، اجاق گاز فردار و يا مبله توليد مي گردد كه در تنوع رنگ بندي و صفحات مختلف از جمله صفحه استيل و شيشه و در رنگ هاي مشكي، سفيد توليد شده است.

ما در اينجا سعي داريم كه انواع صفحه اجاق گاز روميزي توكار يا مبله (فردار) اخوان را با شما مورد بررسي قرار دهيم تا شما عزيزان بتوانيد در انتهاي اين مطلب بهترين مدل از بهترين مارك اجاق گاز روميزي را براي آشپزخانه خود انتخاب نماييد. پيش از هر چيز لازم است بدانيد آن چيزي كه در هنگام انتخاب يك محصول مي ‌تواند بسيار مهم باشد، علاوه بر وجود استاندارد هاي استفاده شده، كارايي و تناسب كيفيت، طول عمر و سطح قيمت اجاق گاز اخوان مي باشد اگر بخواهيم ساده تر به اين نكته اشاره كنيم خريد اجاق گاز اخوان، انتخابي از با كيفيت ترين ها همراه با قيمت مناسب است.

در ابتدا مي توانيم انواع اجاق گاز اخوان را به دو دسته مختلف تقسيم مي كنيم: دسته اجاق گاز صفحه اي روميزي كه به صورت توكار توليد مي ‌شوند و مدل‌ هاي مبله كه به عنوان مدل هاي اجاق گاز فردار اخوان شناخته مي شوند.

m3_7dv6.jpg

انواع اجاق گاز روميزي اخوان

انواع اجاق گاز روميزي اخوان امروز طرفداران بسيار زيادي را به خود جلب كرده است اگر شما نيز در دسته افرادي هستيد كه ترجيح مي دهيد يك اجاق گاز توكار و روميزي مجزا از فر در منزل خود داشته باشيد، انتخاب انواع صفحه گاز روميزي بهترين گزينه براي شماست البته به اين نكته اشاره كنيم كه جديدترين مدل اجاق گاز به صورت روميزي طرفداران بسيار زيادي در دنيا را به دليل جاگيري كمتر، حمل و نقل آسان تر و ديزاين جديد تر به خود اختصاص داده است و شركت اخوان نيز انواع اجاق گاز روميزي و صفحه گاز توكار خود را در تنوع بسيار زيادي توليد كرده است تا تمامي افراد بتوانند بر اساس سليقه و بودجه‌ اي كه در نظر گرفته اند خريدي ساده تر داشته باشد. لازم به ذكر است كه با توجه به كيفت محصولات اين شركت قيمت اجاق گاز اخوان در مدل هاي روميزي تا حدي اقتصادي و مناسب به شمار مي ‌رود كه مي ‌تواند با مدل اجاق گازهاي خارجي رقابت داشته باشد.

اگر بخواهيم به طور كلي انواع اجاق گاز روميزي را دسته ‌بندي كنيم بايد به اين نكته اشاره كنيم كه انواع اجاق گاز صفحه اي و روميزي به صورت استيل يا شيشه در محدوده پخت هاي متنوع توليد شده ‌اند و كاملاً بر اساس جاي شما در آشپزخانه و ديزاين منزل تان مي توانيد اين مدل ها را انتخاب نماييد.

درباره اجاق گاز شيشه اي اخوان بايد به اين نكته اشاره كنيم كه اين دسته از صفحه گازهاي روميزي كه به صورت توكار توليد شده‌ اند و داراي صفحه شيشه اي از جنس سراميك سكوريت مي باشد؛ جنس اين صفحه ها مقاوم در برابر حرارت و ضد ضربه مي باشد و از ويژگي هاي مهم ديگر اين صفحه گاز شيشه اي اخوان مي ‌توان به ضد خش بودن آنها و سهولت در پاك كردن سطح صفحه هاي آنها اشاره نمود و شما ديگر لازم نيست در هنگام انتخاب و خريد اجاق گاز شيشه اي اخوان نگران ماندگاري لك بر روي صفحه هاي انواع اجاق گاز اخوان باشيد. اين دسته از محصولات شركت اخوان نيز در تنوع رنگي مشكي و سفيد توليد شده است و شما عزيزان مي توانيد اجاق گاز 5 شعله اخوان تا 2 شعله آن را بنا به فضاي خود انتخاب نماييد، لازم به ذكر است كه فواصل استاندارد محدوده هاي پخت در انواع اجاق گاز روميزي اخوان امكان استفاده هم زمان از شعله ها را فراهم مي سازد.

 

انواع اجاق گاز استيل اخوان

انواع اجاق گاز استيل اخوان به دليل داشتن جنس مناسبي بر روي صفحه شان طرفداران بسيار زيادي را به خود جلب كرده است چراكه اين استيل به كار رفته شده بر روي صفحه گاز اخوان به گونه اي مي باشد كه علاوه بر ضد خش بودن، به سادگي قابل پاك شدن مي باشند. اين جنس از استيل مقاوم در برابر حرارت و خش دار مي باشد كه همين امر باعث مي شود تا به مرور زمان ظاهر زيباي خود را حفظ كنند و اگر غذاي شما سر رفت يا هرگونه لكه هاي بر روي اجاق گاز روميزي استيل شما ايجاد شد، به سادگي با يك دستمال و بدون ماندگاري لكه تميز شود. شما در انواع اجاق گاز استيل اخوان نيز مي توانيد بنا به جاي خود در آشپزخانه ‌تان اجاق گاز 5 شعله استيل اخوان را تا 2 شعله انتخاب نماييد و همانطور كه در مدل شيشه نيز اشاره نموديم، تمام شعله ها در فواصل كاملاً استاندارد طراحي شده اند و شما امكان استفاده هم زمان از محدوده هاي پخت را خواهيد داشت كه با در نظر گرفتن كيفيت آن متوجه مناسب بودن قيمت اجاق گاز اخوان خواهيد شد.

ويژگي هاي مشترك انواع صفحه گاز صفحه اي

از آنجايي كه يكي از پركاربردترين وسيله ها در هر آشپزخانه اي اجاق گاز به شمار مي ‌رود لذا دانستن ويژگي‌ هاي فني و مشخصات اين دستگاه پركاربرد از مهم ترين اركان انتخاب در خريد شما محسوب مي ‌شود. اخوان بالاي نيم قرن است فعاليت فروش گسترده اي دارد و توانسته يكي از با كيفيت ‌ترين اجاق گاز ايراني را توليد كند، خالي از لطف نيست كه به اين نكته اشاره كنيم كه هنگامي كه سخن از بهترين مارك اجاق گاز ايراني يعني اخوان به ميان مي ‌آيد قطعاً معروفيت اين برند اتفاقي نبوده است و عملكرد مناسب و با كيفيت محصولاتش توانسته اخوان را به اينجا برساند كه هر يك از ما، نام درخشانش را در دسته محصولات اجاق گاز بشنويم. از ديزاين، ظاهر زيبا و با كيفيت اجاق گاز اخوان كه بگذريم، مي رسيم به بخش موارد فني شركت اخوان، از اين رو سعي داريم در ادامه اين متن با بيان ويژگي‌ هاي مهمي كه به اين برند معتبر اعتبار بخشيده است همراه شما باشيم.

 

بررسي عملكرد ترموكوپل

شركت اخوان انواع صفحه گاز روميزي و اجاق گاز ‌هاي خود را همراه با بالاترين سطح استاندارد و ايمني توليد مي ‌كند، وجود ترموكوپل هاي فوق سريع در انواع اجاق گاز اخوان مي تواند امنيت شعله را براي شما تضمين خواهد نمود. اگر در اينجا بخواهيم نگاهي داشته باشيم به ساختار يك ترموكوپل بايد بگوييم ترموكوپل ها از دو فلز غير هم جنس توليد شده‌اند كه از يك سمت به يكديگر جوش خوردند و تا زماني كه انتقال حرارت صورت گيرد، جريان گاز وجود دارد و به محض اينكه به صورت سهوي و بنا به هر علتي شعله خاموش شود جريان گاز قطع مي گردد بارها و بارها در هر خانه ‌اي اتفاق افتاده است كه شعله ها براثر سر رفتن غذا و يا كم شدن اكسيژن در فضا و به هر علت ديگري همچون وزيدن باد خاموش شود و اين امر يكي از تكرار شدني ترين موارد در هنگام استفاده از يك اجاق گاز روميزي و يا مبله به شمار مي ‌رود، در اين زمان مي باشد كه يك ترموكوپل فوق سريع عملكرد خود را انجام مي ‌دهد و جلوي پخش گاز در فضا را خواهد گرفت و از هرگونه آتش سوزي و مسموميت ناشي از گاز جلوگيري خواهد كرد لذا در هنگام خريد اجاق گاز اخوان ديگر لازم نيست نگران امنيت دستگاه خود باشيد چراكه شما يكي از استاندارد ترين اجاق گاز روميزي و صفحه اي را براي آشپزخانه خود انتخاب نموده ايد. اين ويژگي در كنار مشخصات ديگر اين دستگاه باعث شده است كه ما بتوانيم قيمت اجاق گاز اخوان را به نسبت كيفيت آن كاملاً منطقي و اقتصادي برشماريم.

بررسي فندك اتوماتيك

يكي ديگر از امكانات اجاق گاز اخوان مي توانيم به استفاده از بهترين نوع فندك اتوماتيك در جديدترين اجاق گاز اخوان اشاره كنيم به كار برده شده است و شما به آساني مي توانيد با فشردن ولوم هاي دستگاه رو به پايين و چرخاندن آن برخلاف عقربه هاي ساعت هر يك از شعله ها را به صورت مجزا و سريعاً روشن فرماييد، جنس اين نوع از فندك ها با طول عمر بسيار بالا، ساليان طولاني بدون خرابي مي تواند براي شما كار كند، استفاده از اين نوع فندك و ترموكوپل توسط اين شركت در كنار قيمت اجاق گاز اخوان توانسته نظر بسياري از افراد را به خود جلب كند و رقيبي سر سخت براي برندهاي خارجي بشمار آيد.

نگاهي بر شبكه هاي چدن در اجاق گاز اخوان

يكي ديگر از ويژگي ‌هاي انواع اجاق گاز اخوان داشتن شبكه‌ هاي از جنس چدن بر روي محدوده‌ هاي پخت آن مي باشد كه داراي ويژگي هايي است كه به صورت مختصر در اينجا بدان اشاره خواهيم كرد جنس چدن هاي استفاده شده در اين دستگاه‌ نسوز مي باشد كه بر اثر مرور زمان و قرارگيري بر روي حرارت تغيير رنگي در آنها ايجاد نخواهد شد كه اين امر باعث مي‌ شود كه شما ظاهر زيباي اجاق گاز روميزي تان را ساليان سال همانند روز اول در اختيار داشته باشيد از ديگر مشخصات اين جنس از چدن مي‌ توان به شستشوي آسان آن اشاره نمود، شما به آساني مي‌ توانيد چدن ها را درون ماشين ظرفشويي يا به صورت دستي با آب و صابون بشوييد و پس از شستشو شما شاهد ماندگاري لك بر روي آنها نخواهيد بود. در انواع اجاق گاز روميزي هاي اخوان شما شبكه هاي متفاوتي با طراحي هاي مختلف خواهيد ديد كه علاوه بر پخش يكنواخت حرارت براي پخت غذا به صورت تك تك و جداگانه براي محدوده‌ هاي پخت يا به صورت يكپارچه تر طراحي شده اند.

قطعات به كار رفته در انواع گاز اخوان

تمامي قطعات استفاده شده در شركت اخوان براي توليد انواع اجاق گاز روميزي استيل و شيشه اي داراي كيفيت بسيار بالا يي مي باشد، البته به اين نكته اشاره كنيم كه برخي از مدل هاي توليدي اين شركت با قطعات خارجي و ايتاليايي مي باشد و به همين دليل شما مي ‌توانيد تنوع قيمت در مدل هاي متنوع اجاق گاز روميزي اخوان را شاهد باشيد اما لازم است به اين نكته تأكيد كنيم كه چه در مدل ها با قطعات خارجي و چه در قطعات ايراني درجه يك، دستگاه هاي توليد شده توسط اين شركت قطعاً قيمت اجاق گاز اخوان را مي ‌تواند به انتخابي كاملا منطقي و اقتصادي براي شما عزيزان رقم زند.

 

نگاهي بر انواع اجاق گاز فردار اخوان

همانطور كه اشاره كرديم انواع اجاق گاز اخوان به صورت روميزي يا اجاق گاز فردار توليد شده است، انواع اجاق گاز فردار اخوان را كه به صورت اجاق گازهاي مبله مي ‌شناسيم با ديزايني زيبا و به كارگيري به روزترين تكنولوژي هاي روز دنيا توليد شده اند و اين دستگاه هاي دوكاره مي تواند كارايي هاي بسيار تكميلي را در اختيار شما بگذارد، انواع اجاق گاز مبله اخوان با فرهايي در گنجايش هاي متفاوت توليد شده است كه اين فر ها به دليل داشتن لعاب با كيفيت و خاص خود به آساني قابل پاك شدن مي باشند چراكه سطح داخلي آنها مانده هاي غذا و چربي را بر روي خود نگه نمي دارند.

انواع اجاق گاز فردار معمولاً داراي جوجه گردان هايي با موتورهاي پيشرفته و قدرتمند مي باشند كه به دليل پخش يكنواخت حرارت در داخلشان طبخ يكنواخت جوجه را در اختيار شما مي گذارد، شما توانيد براي پخت انواع غذا، كيك، پيتزا و يا جوجه از اين اجاق گاز فردار اخوان به عنوان يك دستيار آشپزخانه حرفه ‌اي استفاده كنيد، اگر شما نيز در دسته افرادي هستيد كه مي خواهيد يك اجاق گاز مبله و فر دار را براي خود تهيه كنيد، پس انتخاب از بهترين مارك اجاق گاز فر دار اخوان مي ‌تواند انتخابي مناسب‌ براي شما عزيزان باشد، با خريد اجاق گاز فردار اخوان يا همان مبله شما يك تير و دو نشان داشته ايد و يك دستگاه فر گازي و برقي تكميل با كاريي هاي بالا و يك اجاق گاز مجزا را در اختيار خواهيد داشت و از اين رو مي توانيم بگوييم قيمت اجاق گاز فردار اخوان مي ‌تواند براي شما بسيار به صرفه و منطقي باشد، وجود سطح ايمني و استانداردهاي بالا، ترموكوپل فوق سريع، شبكه ‌هاي چدن نسوز، استاندارد فواصل در محدوده ‌هاي پخت نيز از ديگر ويژگي هاي اين دسته از محصولات اخوان به شمار مي ‌رود.

حتماً در هنگام انتخاب و خريد از شركت اخوان شما به دنبال ضمانت نامه و كارت گارانتي نمايندگي فروش شركت اخوان هستيد لذا لازم است با توجه به آنكه كدام يك از نمايندگي هاي اخوان و يا فروشگاه اينترنتي كالاي شان را با ضمانت نامه اصلي و شركتي اخوان ارائه مي ‌كنند، خريدتان را از فروشگاه لوازم خانگي معتبر انجام دهيد. شما عزيزان مي توانيد انواع اجاق گاز اخوان را با گارانتي معتبر شركتي همراه با بهترين قيمت اجاق گاز اخوان در فروشگاه اينترنتي 20 بخر، ديجي كالا، زنبيل و ديگر مراكز فروش معتبر انجام دهيد.

منبع: decokadeh.com


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۷:۱۰:۰۶ توسط:صمن موضوع:

Luxury PCO cars in London

Luxury PCO cars in London

When it comes to hiring a car, every one of us will be looking for a classy and luxury one which is affordable too. Now consider you are going to hire a car to work with. It means you are going to spend a lot of your daily time, a many hours of your life in the car. Definitely the chosen car should be comfortable enough in the car you work with. Apart from being comfortable, you can rent your dream car and use it without buying it. So, luxury cars for rent are so popular.

Now consider you would like to join a PCO company and work as a PCO driver. The thing we mentioned earlier, you work with the car you rent. Don’t you think that people will pay more to PCO drivers when they sit in a more luxury PCO car? Absolutely they pay! Stay with us to the end of this article as you are going to read useful things about luxury PCO cars in London.

This article covers the following issues

 • What is a PCO car?
 • Where can I hire a PCO car?
 • What are the luxury PCO cars in London?
 • What PCO cars are mostly used in London?
 • How much does it غير مجاز مي باشدt to rent a PCO car?
 • Are luxury PCO cars Eco friendly too?
 • Conclusion

What is a PCO car?

You are probably familiar with the meaning of PCO car but in order to have a comprehensive article, it is not bad to mention it again. A PCO car is the vehicle, usually four doors of minivans which covers the defined terms and conditions of TfL (transport for London) and can be used only for the people who own a valid PCO license.

Where can I hire a PCO car?

Multiple companies around the UK offer services in renting PCO cars for, ready to join Uber or similar PHV (private hire vehicle) operators. You can simply find them through searching on google or other search engines. One of the best PCO car hire companies is G & M Direct.

What are the luxury PCO cars in London?

By luxury we meant having a good look and being useful at the same time. The point is, different people can have different definitions of a luxury (good look and usefulness) so it is not much simple to say which car is luxury as people have different tastes. But, here we will mention the most popular ones which are branded luxury by the users:

https://canvas.ubc.ca/eportfolios/9849/Home/everything_you_need_to_know_about_ToyotaPriusPCO

https://educacao.telessaude.ifes.edu.br/eportfolios/6048/Pgina_inicial/PCO_Car

https://councils.clark.edu/eportfolios/19393/Home/uber

https://canvas.yc.edu/eportfolios/9610/Home/everything_you_need_to_know_about_Nissan_Leaf_PCO

https://councils.clark.edu/eportfolios/24512/Home/everything_you_need_to_know_about_Mercedes_Benz_PCO

https://canvas.ubc.ca/eportfolios/10012/Home/earn_money_with_my_car

https://educacao.telessaude.ifes.edu.br/eportfolios/6236/Pgina_inicial/PCO_Car_for_Uber

https://cole2.uconline.edu/eportfolios/95010/Home/PCO_car_hire_with_insurance_no_deposit

https://canvas.mooc.upc.edu/eportfolios/1367/Home/car_jobs

https://canvas.lms.unimelb.edu.au/eportfolios/4540/PCO_car_hire_with_insurance_no_deposit

https://q.utoronto.ca/eportfolios/4876/What_is_PCO_car_rental

https://canvas.sus***.ac.uk/eportfolios/617/How_old_can_a_car_be_for_PCO

https://canvas.sus***.ac.uk/eportfolios/738/Tesla_PCO_rental__Favorite_PCO_Cars_for_PHV_drivers

 

1-      Kia Niro PCO car

Kia is well-known for having comfortable cars. So, it is fair to say Kia Niro PCO hire is one of the best options.

2-      Mercedes-Benz PCO car

Well, who doesn’t like to drive with a Mercedes Benz? For sure, when any of us hear the name of Mercedes Benz, we unconsciously remember the word luxury, either. So, if you plan to choose a luxury PCO car, Mercedes-Benz PCO hire is suitable.

3-      Lexus PCO car

 If you are a fan of Lexus, Lexus PCO car hire list includes a great range of cars. Undoubtedly Lexus is one of the most luxury car companies in the world.

What PCO cars are mostly used in London?

Other cars can be luxury for different tastes therefore we bring a list of PCO cars hired in London to make it easier for you to choose your best PCO car.

 • Toyota (Corolla, Prius and Prius plus)
 • Mercedes Benz (specially e-class and Vito)
 • Tesla (model S)
 • Kia (specially Niro)
 • Hyundai (Ioniq Hybrid SE)
 • Etc.

Totally, the cars which are more Eco friendly and use electric energy instead of other fuels, are more popular among PCO drivers and PHV operators.

 

How much does it غير مجاز مي باشدt to rent a PCO car?

Based on the model and the type of the car you choose, the rental fee can be varied but as an estimation, you will need to pay between £150 to £250 weekly for a high class car. Also add the deposition fee of £500 for rentals.

Are luxury PCO cars Eco friendly too?

Well, when we say luxury we both mean useful and good looking. Although being Eco friendly was not mentioned, it is good to know that luxury PCO cars are mostly Eco friendly as they are:

 • New
 • Using the recent technology
 • Using less fuel and are mostly electric based or hybrid
 • Not producing harmful gases
 • Etc.

So it can be said, yes! Luxury PCO cars are Eco friendly and be sure that you will harm the environment less by using them rather than normal vehicles.

Conclusion

Although people might have different tastes which lead them to call different vehicles luxury, we all prefer driving a luxury car. Considering a PCO driver who will spend one third of his day in the car, driving a comfortable and luxury car will make him less tired at the end of the work day. Besides, riders are more likely to pay for tips on a classier PCO car. So, if you are a PCO driver and thinking of changing your PCO car into a better one, take a look at our luxury PCO car suggestion and then decide. In this article we offered 3 of the top luxury PCO cars popular among PCO drivers and also mentioned a short list of other luxury PCO cars. Hope that reading this article will be useful to you.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۰۹:۳۰ توسط:صمن موضوع:

امنيت اينترنت اشيا

امنيت اينترنت اشيا

در اين مقاله ، ما به لزوم حفظ امنيت اينترنت اشيا خواهيم پرداخت.

پيش بيني مي شود كه بازار جهاني خانه هاي هوشمند تا سال 2022 به بيش از 53 ميليارد دلار برسد و بيش از 70 درصد از مصرف كنندگان آمريكايي كه قبلاً صاحب يك محصول هوشمند هستند ، مي گويند كه مايل به خريد بيشتر هستند. واضح است كه تلفن هاي هوشمند براي فناوري خانه آينده درخشاني دارند. با اين حال ، بايد از خود بپرسيد - چقدر چنين دستگاه هايي ايمن هستند؟

 

خوب ، حقيقت اين است كه خانه هاي هوشمند دقيقاً همانطور كه مردم فكر مي كنند ضد هكر نيستند. در اين مقاله ما به شما دقيقاً دليل و همچنين نحوه محافظت از خانه هوشمند و به طور كلي نحوه محافظت از دستگاههاي اينترنت اشيا را به شما نشان خواهيم داد.

 

اينترنت اشيا (IoT) چيست؟

اينترنت اشيا a سيستمي از دستگاههاي محاسباتي بهم پيوسته ، اشيا، ، ماشينهاي ديجيتالي و مكانيكي و حتي حيوانات و افراد است - همه آنها داراي UID (شناسه منحصر به فرد براي موجودي سيستم) و قابليت به اشتراك گذاري داده ها از طريق شبكه هستند. در اينجا تنها تفاوت اين است كه داده ها بدون نياز به تعامل انسان-كامپيوتر يا انسان-انسان / حيوان / شي مشترك قابل اشتراك هستند.

 

موجودي در سيستم اينترنت اشيا مي تواند از يك حيوان با ترانسپوندر biochip گرفته تا وسيله نقليه با سنسور داخلي يا دستگاه متصل باشد كه مي توانيد در خانه هوشمند خود (مانند ترموستات هوشمند) كه داراي آدرس IP خاصي است استفاده كنيد. .

 

دستگاه هاي اينترنت اشيا چيست؟

دستگاه هاي اينترنت اشيا some برخي از موجودات موجود در اينترنت اشيا هستند ("چيزهايي" در اينترنت اشيا). به طور كلي ، آنها دستگاه هاي رايانه اي غيراستانداردي هستند كه توانايي اتصال بي سيم به شبكه را دارند و همچنين مي توانند داده ها را از طريق آن انتقال دهند. دستگاه هاي اينترنت اشيا با يكديگر ارتباط برقرار مي كنند و داده هاي حسگر را با خود به اشتراك مي گذارند تا برخي از كارهاي خانه و مشاغل را به صورت خودكار انجام دهند.

 

دستگاه هاي اينترنت اشيا فراتر از رايانه ها ، تبلت ها ، تلفن هاي هوشمند و لپ تاپ ها هستند. برخي از نمونه هاي دستگاه هاي اينترنت اشيا عبارتند از:

 

لامپ هاي هوشمند

ترموستات هوشمند

قفل هاي هوشمند

شاخه هاي هوشمند

مسواك هاي هوشمند

سيستم هاي امنيتي هوشمند

سيستم هاي رديابي و نظارت بر اينترنت اشيا

دستكش هوشمند

آينه هاي هوشمند

خانه هوشمند چيست؟

خانه هوشمند خانه اي است مجهز به دستگاه هاي اينترنت اشيا ، روشنايي و گرمايش اينترنت اشيا كه مي توانيد از راه دور با استفاده از تلفن هوشمند ، لپ تاپ يا رايانه خود آن را كنترل كنيد. يك نمونه از اين موارد استفاده از تلفن همراه هنگام ترك كار براي دسترسي به ترموستات هوشمند براي بررسي دماي خانه يا ديدن روشن بودن گرمايش است.

 

چرا امنيت دستگاه اينترنت اشيا ضروري است؟

دستگاه هاي هوشمند ، هر چقدر هم راحت باشند ، فاقد امنيت هستند - تا حدي كه تقريباً هر هكر مي تواند از آنها استفاده كند.

 

در اينجا تنها برخي از مواردي است كه مي تواند رخ دهد اگر دستگاه هاي اينترنت اشيا در خانه شما محافظت نشوند:

 

يك مجرم اينترنتي مي تواند به ترموستات هوشمند شما نفوذ كرده و به داده ها دسترسي پيدا كند تا به شما بگويد چه زماني در خانه نيستيد.

يك هكر مي تواند از آسيب پذيري هاي دستيار صوتي (مانند Amazon Echo) استفاده كرده و به داده هايي كه با آنها به اشتراك مي گذاريد (مانند گذرواژه ها يا اطلاعات كارت اعتباري) دسترسي پيدا كند.

شخصي مي تواند يك دوربين هوشمند را در خانه شما هك كرده و آن را به شبكه موجودي مدل هاي مشابه دوربين كنترل از راه دور اضافه كند.

مجرمان اينترنتي مي توانند با استفاده از آسيب پذيري هاي اينترنت اشيا به شبكه شما دسترسي پيدا كنند. آنها سپس مي توانستند كل سيستم خانه هوشمند را "شرط بندي" كنند و فقط با پرداخت هزينه بالا تهديد به فعال سازي مجدد سيستم مي كنند.

هكرها مي توانند كنترل مانيتور هوشمند كودك را در دست بگيرند و از آن براي پخش موسيقي با صداي بلند (به عنوان راهي براي ترساندن يا تهديد شما) استفاده كنند يا به راحتي از همه افراد در اتاق جاسوسي كنند.

اين فقط حدس و گمان يا سناريوها نيست - طبق داده ها ، تنها در يك جستجوي ساده Google مي توان در كمتر از 30 دقيقه برخي از دستگاه هاي خانه هوشمند را هك كرد.

 

آزمايش ديگري نشان داد كه چگونه 3 هكر (به ظاهر هكرهاي اخلاقي) فقط براي دريافت قفل درب ورودي يك خانه هوشمند به يك ايميل وانت و فيشينگ احتياج دارند.

 

حتي بدتر از آن ، طبق تحقيقات خود سيمانتك ، در اوج حملات در سال 2017 ، متوسط ??دستگاه اينترنت اشيا every هر 2 دقيقه مورد حمله قرار مي گرفت.

 

ما مي توانيم با مثالهايي از اين قبيل ادامه دهيم ، اما شما احتمالاً اين را فهميده ايد - اگر خانه هوشمندي داريد ، محافظت از دستگاههاي اينترنت اشيا بايد در اولويت باشد.

 

چرا دستگاه هاي اينترنت اشيا از نظر امنيت ضعيف هستند؟

متأسفانه ، بسياري از دستگاه هاي متصل از حفاظت داخلي برخوردار نيستند يا سيستم فقط ضعيف اجرا شده است. برخي از افراد دوست دارند بحث كنند زيرا توليد كنندگان دستگاه هاي هوشمند در تلاشند تا در هزينه هاي توليد و نرم افزار صرفه جويي كنند و منجر به توليد دستگاه هاي اينترنت اشيا مي شوند:

 

سختي سيستم بسيار كم و بدون مشكل است ، كه اساساً به اين معني است كه دستگاه واقعاً محافظت نمي شود.

 

شما رمزهاي عبور پيش فرض يا رمزگذاري شده اي داريد كه استفاده از هكرها آسان است.

اغلب مكانيزمي براي رسيدگي به روزرساني هاي نرم افزاري در دسترس نيست كه اغلب منجر به آسيب پذيري مي شود.

 

چند سال پيش ، يك مطالعه نگراني هايي را در مورد دستگاه هاي هوشمند ايجاد كرد و ادعا كرد كه حدود 70? آنها داراي آسيب پذيري هاي امنيتي هستند. متأسفانه ، امروز وضعيت خيلي تغيير نكرده است ، تقريباً 85? شركتهاي اينترنت اشيا saying مي گويند مسئوليت متمركز دستگاههاي متصل وجود ندارد. بيش از نيمي از اين شركت ها نيز گفتند كه منابع كافي براي تأمين آن را ندارند.

براي مشاهده مقالات بيشتر به منبع اين مقاله مراجعه كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۵۱:۲۶ توسط:صمن موضوع:

سقف وافل كاربردي

سقف وافل كاربردي

سقف وفل در تمام پروژه هاي ساختماني با كاربردهاي مختلف قابل استفاده است. ركود زياد و كاهش هزينه هاي توليد ؛ استفاده از اين نوع سقوط پيشرفت چشمگيري در صنعت ساختمان كشور بوده است. يك ديدگاه بسيار اشتباه در توجيه استفاده از سقف هاي وافلي فقط در بازشوها در بين مهندسان رأي داده شده است ، فقط يك شرط ديگر براي استفاده از سقف هاي وافلي وجود دارد كه اين گزينه وجود دارد و در ساير پروژه هاي اسكلت فلزي و بتن و موارد استفاده شما متفاوت هستند ، مي توان از اين نوع سقوط استفاده كرد. استفاده از سرعت بالاي سيستم وافل در پروژه هاي ساختماني مي تواند گام مهمي در برنامه زماني پروژه باشد كه اكثر ذينفعان صنعت ساخت و ساز نسبت به آن واقع بين هستند.

قالب وافل

سقف وافل كاربردي

سقف وفل در پروژه هاي مختلف اعمال مي شود

سقف وافل كاربردي

پروژه واقعيت در بهبهان ، با كاربري مسكوني

كاربرد در پروژه مسكوني

در پروژه ارائه شده در تصوير بالا ، سازنده داراي سقف تيرچه و بلوك به طور سنتي طراحي شده است و به دليل باز بودن طولاني و همچنين عملكرد ضعيف سقف تيرچه و بلوك ، مصرف فولاد و بتن را در اين پروژه افزايش مي دهد ، زيرا پس از بررسي فني شركت واحد آبا و بررسي سازه و طراحي مجدد آن با سقف وافل ، دهانه اي به طول 11 متر ايجاد شده و حداكثر استفاده از تجهيزات براي كاهش مصرف فولاد و بتن 20? كاهش يافته است.

 

جزئيات سقف عملكردي جزئيات اجرايي سقف وفل

كاربرد در پروژه هاي تجاري

در پروژه ارائه شده در تصوير زير به مساحت 6000 متر مربع در 3 سقف ، پس از بررسي واحد فني شركت آبا و تغيير سيستم تحمل گرانش به وافل هاي دو طرف ، با دال هاي بتوني مسلح شروع به كار كنيد كنترل مدت دار كاهش يافته است. همچنين ارتفاع تيرهاي مياني در طرح اول 85 سانتي متر در نظر گرفته شده است كه پس از طراحي مجدد به 55 سانتي متر كاهش يافته است.

 

سقف وافل كاربردي

پروژه واقعيت در دهلران ، با استفاده از ترمينال مسافربري

جزئيات سقف عملكردي جزئيات اجرايي سقف وفل

پروژه واقعي در تهران ، با كاربري تجاري

پروژه نشان داده شده در شكل 7 با سقف عرشه فولادي طراحي شده آغاز مي شود ، قبلاً در زير سطح پايه سيستم وفل دو طرفه قرار مي گرفت و با برداشتن 25 تيرچه داخلي مجازات ساختاري را كاهش مي داد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۵:۳۷:۵۲ توسط:صمن موضوع: