خيلي تنها خيلي تنها .

خيلي تنها

قطعات موبايل سامسونگ

قطعات موبايل سامسونگ

 

dwh7_m6.jpg

در سال هاي اخير با پيشرفت علم و تكنولوژي، استفاده از گوشي هاي هوشمند افزايش يافته و اين دستگاه ها  به يك همراه دائمي براي بشرتبديل شده اند. در گذشته، گوشي هاي همراه كاربرد چنداني نداشتند و فقط از آن ها براي تماس گرفتن و ارسال پيامك استفاده مي شد. اما با پيشرفت و به روز رساني سيستم عامل هاي اندرويد و ios، بااستفاده ازاين وسيله كوچك و كاربردي مي توان بسياري از كارهاي روزمره ازجمله بسياري امور بانكي ازجمله پرداخت ها، انتقال پول ، خريد و فروش، آموزش مجازي و ... را به راحتي انجام داد. همچنين مي توان از اين دستگاه ها به عنوان سرگرمي در اوقات فراغت استفاده كرد. يكي از عيب هاي گوشي هاي همراه هوشمند، آسيب پذير بودن آن ها مي باشد. به دليل طراحي ظريف اين گوشي ها، ممكن است گاهي اوقات دچار اختلال و مشكل شوند. در اينصورت لازم است تا گوشي همراه هوشمند تعمير شود. تعمير گوشي هاي همراه به اين صورت است كه گاهي اين امر تنها با خريد قطعات موبايل انجام مي شود. به همين منظور در اين مقاله به بررسي مهم ترين نكات در خريد قطعات موبايل هوشمند سامسونگ مي پردازيم و راه كار هايي براي خريد بهترين قطعات موبايل و همچنين قاب گوشي هاي باكيفيت ارائه مي كنيم.

چرا نياز به خريد قطعات موبايل داريم؟

 

 

گوشي هاي همراه هوشمند عموماً متشكل از دو بخش نرم افزار و سخت افزار مي باشد. سيستم عامل گوشي (اندرويد و ios) و رابط كاربري ازجمله مواردي هستند كه شامل  بخش نرم افزاري گوشي همراه مي باشند. حل مشكلات نرم افزاري عموماً راحت تر از قسمت سخت افزاري دستگاه مي باشد. زيرا درصورت بروز اختلال در قسمت نرم افزاري گوشي هاي همراه، مي توان با به روزرساني نرم افزار و يا برنامه ريزي مجدد، مشكل ايجاد شده را به سادگي حل كرد. اما قسمت سخت تر، حل مشكلات ايجاد شده در قسمت سخت افزاري گوشي همراه مي باشد. حل اختلالات موجود در قسمت سخت افزاري كاري تخصصي بوده و نياز به افراد ماهر و متخصص در اين زمينه مي باشد. همچنين براي اين نوع تعميرات تجهيزاتي لازم است. براي مثال، يكي از مشكلات سخت افزاري مي تواند سوختن يك قطعه در دستگاه باشد كه در اين صورت براي حل مشكل، نياز به خريد قطعه موبايل جديد و تعويض قطعه مي باشد.

همانطور كه گفته شد، براي تعميرات سخت افزاري نياز به افراد آشنا در اين زمينه مي باشد. براي همين دليل، امروزه تعميركاراني براي حل مشكلات سخت افزاري وجود دارند كه اين افراد قطعات موبايل را خريداري مي كنند و براي حل اختلالات سخت افزاري ايجاد شده در گوشي هاي همراه، قطعات معيوب و خراب را تعويض كرده و قطعات جديد و سالم را جايگذين مي كنند.

براي خريد قطعات موبايل، لازم است تا دقت و بررسي بيشتري در اين امر انجام شود و قطعاتي مناسب و با كيفيت انتخاب شود. زيرا قطعات موبايل همانند يك سيستم هماهنگ و مرتبط به هم عمل مي كند و ممكن است در صورت استفاده از قطعاتي با كيفيت كمتر، پس از گذشت زمان با ايجاد اختلال در آن قطعه، ساير بخش ها و قطعات موبايل آسيب ببيند و دچار خرابي شود. در ادامه اين مقاله نكاتي براي خريد قطعات موبايل باكيفيت ارائه مي شود.

در خريد قطعات موبايل به چه نكاتي توجه كنيم؟

همانطوركه قبل تر اشاره كرديم، بايد كيفيت قطعات خريداري شده براي گوشي هاي همراه به دقت بررسي شود. زيرا اين قطعات به هم مرتبط بوده و متاثر از همديگر مي باشند و ممكن است اختلال در يك قطعه به قطعات ديگر نيز تاثير بگذارد. بدين منظور اين نكته به خصوص براي مراكز تعمير گوشي همراه هاي معتبر كه قطعات موبايل را به صورت عمده خريداري مي كنند، حائز اهميت است.

يكي از نكاتي كه امروزه بسيار به آن توجه مي شود و همه كساني كه به دنبال تعمير گوشي همراه خود هستند اهميت مي دهند، خريد قطعات موبايل اصل مي باشد. قطعات موبايل اصل به قطعاتي گفته مي شود كه شركت هاي سازنده هر گوشي، در هنگام ساخت گوشي ها بر روي آن ها نصب مي كنند. قطعات ديگري كه به بازر وارد مي شوند، قطعاتي هستند كه شركت هاي ديگر آن ها را مي سازند. اين قطعات با كيفيت هاي متفاوتي ساخته مي شوند. بنابراين لازم است تا به كيفيت و شركت سازنده قطعات موبايل توجه شود و بررسي لازم توسط خريدار قطعات انجام شود.

از نكات ديگري كه بايد در خريد قطعات موبايل به آن توجه كرد، قيمت قطعات مي باشد. گران بودن يك محصول ممكن است بي دليل نباشد. قيمت قطعات موبايل نيز همانند ساير موارد ديگر مي تواند تعيين كننده كيفيت آن باشد. اغلب قطعاتي كه داراي قيمت بيشتري هستند، كيفيت بهتري دارند و بالعكس قطعاتي كه داراي قيمت كمتري هستند، از كيفيت كمتري برخوردارند.

خريد قطعات موبايل سامسونگ

 

يكي از برندهاي معروف گوشي هاي همراه، برند سامسونگ است. اين گوشي همراه امروزه طرفداران زيادي درسرتاسر جهان، به خصوص در كشور ما دارد. اين برند با توليد و عرضه گوشي هاي همراه با انواع مختلف رده هاي كاربري و با كيفيت هاي بالا كابران متعددي از مبتدي تا حرفه اي در سراسر جهان  دارد. اين برند گوشي هاي همراه خود را در سري هاي گوناگوني توليد و عرضه بازار مي كند. در بين اين سري ها، سري note و سري S پرچمدار و سري A، سري ميان رده محسوب مي شوند و سري J جز گوشي هاي اقتصادي اين برند مي باشد. از ويژگي هاي معروف و مهم اين برند، طراحي ظريف گوشي ها درعين مقاومت بالاي آن ها مي باشد. گاهي باوجود مقاومت بالاي اين گوشي ها، ممكن است به دليل نگهداري نامناسب، افتادن، شرايط محيطي نامطلوب و ... اين گوشي ها دچار آسيب شوند. به دليل مقاومت بالاي اين برند، امكان دارد آسيب وارد شده به گوشي هاي سامسونگ سطحي باشد. اما گاهي ممكن است اختلال ايجاد شده، كاربر را ملزم به تعمير و تعويض قطعه كند. تعمير گوشي سامسونگ راحت بوده و به راحتي با خريد قطعات گوشي سامسونگ و جايگزيني قطعه سالم با قطعه معيوب انجام مي شود. از مزيت هاي اين برند، فراواني آن در بازار است. به سبب اين مزيت، تعميركاران گوشي همراه مي توانند قطعات موبايل سامسونگ را به راحتي در انواع كيفيت ها خريداري كنند. همانطوري كه قبل تر اشاره شد در خريد قطعات، توجه به كيفيت آن امري مهم و ضروري است چرا كه قطعه بي كيفيت، سبب آسيب به بخش هاي ديگر مي شود و يا در مدت كوتاهي دوباره از كار مي افتد و خريدار را ملزم به خريد مجدد آن قطعه مي كند. پس همواره در خريد قطعات موبايل سامسونگ ، كيفيت بالاي قطعات را در نظر داشته باشيد.

خريد قاب گوشي چه اهميتي دارد؟

 

در بخش هاي قبلي به نكات لازم در خريد قطعات گوشي هاي همراه اشاره شد. اكنون به معرفي و بررسي يكي از مهم ترين لوازم جانبي هاي گوشي همراه، يعني قاب گوشي مي پردازيم. قاب گوشي از كاربردي ترين لوازم جانبي گوشي هاي همراه محسوب مي شود كه نقش مهمي در حفظ امنيت بخش سخت افزاري گوشي ها دارد و از وارد شدن آسيب به آن جلوگيري مي كند. به سبب همين امر، كاربر را از تعمير و تعويض قطعات گوشي بي نياز مي كند. امروزه در بازار انواع گوناگون قاب هاي گوشي براي همه رده هاي سني كاربران وجود دارد.

همانطور كه گفته شد، قاب گوشي در حفظ سلامت گوشي ها مهم است. اين وسيله يك لايه محافظ در اطراف بدنه گوشي همراه ايجاد مي كند كه از وارد شدن آسيب هاي فيزيكي به بدنه و آسيب به قطعات و ايجاد اختلال در گوشي جلوگيري مي كند. به اين سبب مي توان امنيت گوشي همراه را بالابرد و طول عمر آن را افزايش داد.

قاب گوشي در انواع طرح ها با انواع كيفيت ها به بازار عرضه مي شود. جنس قاب گوشي ها متفاوت بوده  در انواع مختلف  ازجمله قاب چرمي ، قاب فلزي ، قاب سيليكوني ، قاب پلاستيكي ، قاب پارچه اي و ... در بازار موجود است كه هركدام بسته به نوع مواد سازنده آن، داراي كيفيت و مقاومت متفاوتي است. در خريد قاب گوشي نكته حائز اهميت، كيفيت و ميزان مقاومت آن است. هرچه كيفيت و مقاومت قاب گوشي بالا باشد بهتر مي توان از گوشي محافظت و امنيت آن را تضمين كرد.

از ديگر نكاتي كه خريداران قاب گوشي به آن توجه مي كنند، طرح قاب گوشي است. همانطور كه گفته شد، امروزه قاب هاي گوشي در انواع طرح هاي مختلف و برحسب سليقه مشتريان در بازار موجود است. انواع گوناگون طرح ها ازجمله قاب فانتزي ، قاب طرح دار ، قاب ورزشي ، قاب طرح فيلم هاي سينمايي ، قاب طرح چوب ، قاب شفاف ، قاب آينه اي و ...به بازار عرضه مي شوند. كاربران مي توانند طرح مورد نظر خود را طبق سليقه و علاقه خود انتخاب كنند.

بهترين قطعات موبايل را از كجا بخريم؟

 

يكي ازموارد ديگري كه كاربران بايد به آن توجه كنند محل خريد قطعات گوشي با كيفيت مناسب است. بهتر است خريداران براي خريد قطعه مورد نياز از نمايندگي‌‌ها و يا مراكز معتبر خريد كنند تا علاوه‌ بر اطمينان از كيفيت كالاي خريداري شده از ضمانت آن نيز درصورت بروز احتمالي مشكل استفاده شود. درصورت استفاده از قطعه گوشي همراه باكيفيت، قسمت هاي ديگر گوشي همراه آسيب نمي بيند و طول عمر گوشي افزايش مي يابد. همچنين از فروشگاه هاي معتبر مي توان قطعات با كيفيت بالا و قيمت كمتر خريداري كرد.

 

منبع: پلازا مگ

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۰۶:۳۶ توسط:صمن موضوع:

10 اشتباه در طراحي سايت

10 اشتباه در طراحي سايت

 

در اين مقاله مجموع اشتباهات رايج در طراحي سايت كه باعث كاهش مخاطبان وب سايت ميشود را جمع آوري كرده ايم . خواندن اين مقاله براي افرادي كه مدت طولاني سايت دارند ولي بازديد خوبي ندارند و يا كساني كه به تازگي قصد راه اندازي وب سايت دارند توصيه ميشود

1- پخش موسيقي، بلافاصله بعد از ورود به سايت
چنين كاري ديگر تقريبا منسوخ شده است و كمتر چنين موردي را در سايت هاي استاندارد مي بينيم! به اين علت كه پخش خودكار موسيقي اغلب آزار دهنده است و بيشتر كاربران در چنين شرايطي صداي سيستم را قطع مي­ كنند. حالا تصور كنيد مخاطب، سايت را از محيط كار يا مكان هاي عمومي مشاهده كند. مطمئناً پخش موسيقي، تاثير خوشايندي ندارد و ممكن است مخاطب سايت را فقط به همين خاطر ترك كند.
راهكار: اگر قصد داريد چنين امكاني را به سايت اضافه كنيد، حتما يك گزينه توقف پخش موسيقي هم در صفحه مورد نظر تعبيه كنيد و آن را در معرض ديد بگذاريد. طراحي سايت تهران

2- عدم انسجام و يكپارچگي متن
نوشته اي را در نظر بگيريد كه فونت برخي عناوين يا چند سطر از متن با ساير نوشته ها يكسان نباشد، واقعاً فاجعه است! اشتباهي كه يكپارچگي سايت را به هم مي زند و حتي كاربراني كه هيچ اطلاعي هم از طراحي سايت ندارند متوجه آن مي شوند.
راهكار: كمي بيشتر دقت كنيد و حتماً متن را يك بار پيش از انتشار آن بازبيني كنيد. دقت داشته باشيد محتواي سايت حتماً بايد با يك فونت يكسان نوشته شده باشد. حتي اگر در يكي از صفحات سايت هم فونت متفاوتي در منو ها و يا متن اصلي استفاده شده باشد، بايد هر چه سريع تر اصلاح بشود.     طراحي سايت شركتي

 

3- لينك ها به صفحات نامرتبط ختم مي شوند
صفحات وب سرشار از لينك هايي هستند كه مخاطب را به صفحات جديد هدايت مي كنند. اگر لينك هاي داخلي سايت به درستي عمل نكنند و يا اين كه كاربر را به صفحه اي غير مرتبط هدايت كنند، به مرور ميزان Bounce rate يا نرخ پرش (به درصد كاربراني گفته مي شود كه وب سايت را به سرعت ترك كرده و هيچ صفحه جديدي از آن را باز نكرده باشند) افزايش پيدا مي كند كه قطعاً امتياز منفي براي سايت به حساب مي آيد. لينك هاي معيوب كه به هر دليلي محتواي صفحه را به نمايش نمي گذارند، يكي از اصلي ­ترين معضلات طراحي سايت هستند كه تاثير قابل توجهي هم در ارزيابي موتور هاي جستجو دارند. بنابراين توجه كنيد كه تمام لينك هاي سايت بدون مشكل باز بشوند زيرا در صورتي كه گزارش تعداد لينك ­هاي معيوب بيشتر از حد معمول باشد، بر روي نتايج آناليز موتور­هاي جستجو از سايت شما تاثير منفي مي ­گذارند.
راهكار: تك تك صفحات سايت را بازبيني كنيد تا لينك هاي معيوب شناسايي شوند. علاوه بر اين از صفحاتي كه متعلق به نسخه هاي قديمي تر سايت هستند هم غافل نشويد. احتمال آن كه اين صفحات دچار مشكل شده باشند خيلي بيشتر از لينك هاي مربوط به آخرين نسخه طراحي سايت است.mاگر لينكي قابل اصلاح نيست و يا به URL صحيح صفحه مورد نظر دسترسي نداريد، آن لينك را حذف كنيد. صفحات معيوب امتياز منفي براي سايت به شمار مي آيند بنابراين اگر به دنبال بهينه سازي سايت خود در موتور­هاي جستجو هستيد، نبايد هيچ لينك معيوبي در سايت تان پيدا بشود.

4- خوانايي متن به تنهايي كافي نيست
مهم ترين بخش يك سايت، محتوايي است كه بر روي آن قرار مي گيرد. حالا تصور كنيد مطالب سايت، خوانايي لازم را نداشته باشند و فهم آن هم دشوار باشد. با اين شرايط قاعدتاً نمي توانيد پيام خود را به مخاطب منتقل كنيد و اگر اين اتفاق بيافتد، مخاطبان سايت را به مرور از دست مي دهيد.
راهكار: صفحاتي از سايت كه مطالب آن ها به علت فونت نامناسب، سايز قلم و يا حتي رنگ نوشته خوانا نيست را هر چه سريع تر شناسايي و اصلاح كنيد. عدم خوانايي متن يكي از رايج ­ترين اشتباهاتي است كه در طراحي سايت مشاهده مي شود. ساخت سايت   

5- آيكن سبد خريد اصلا ديده نمي شود
هر فروشگاه اينترنتي كه در سايت، كالا يا خدماتي را به فروش مي ­رساند حتما يك سبد خريد هم براي نهايي كردن سفارشات مشتريان و هدايت آن ها به صفحه انجام تراكنش دارد. اما طراحي بعضي از سايت ها به نحوي است كه انگار اصلا چنين بخشي در فروشگاه اينترنتي وجود ندارد. اجازه ندهيد مشتريان به اين دليل كه نمي توانند سبد خريد را در صفحه اصلي سايت پيدا كنند، از خريد منصرف بشوند و سايت را ترك كنند. اگر چينش سايت به نحوي است كه نمي توانيد به راحتي آيكون سبد خريد را پيدا كنيد، حتما در طراحي سايت يك بازنگري انجام بدهيد.
راهكار: سبد خريد را به صورت يك مولفه ثابت در قسمت بالاي تمام صفحات سايت قرار دهيد. اين كار باعث مي شود مخاطب سايت بيش از اين سردرگم نشود و به راحتي آيكون مربوط به سبد خريد را پيدا كند.

6- چرا سايت بيش از حد تيره به نظر مي رسد؟
استفاده از تصاوير با رزولوشن پايين اگر چه ممكن است حجم صفحات سايت را كاهش بدهد و منجر شود سايت در زمان كمتري بارگذاري بشود اما در عين حال به كار بردن تصاوير بي كيفيت، باعث از بين رفتن ظاهر حرفه اي سايت مي شود.
راهكار: به جاي استفاده از تصاوير با رزولوشون پايين سعي كنيد از نسخه Save for web تصاوير با كيفيت بالا استفاده كنيد. اين گزينه در تمام نرم افزار هاي ويرايش تصوير وجود دارد و نسخه اي از عكس كه حجم به مراتب كمتري دارد را در اختيار شما قرار مي دهد. شركت طراحي سايت     

7- چرا همه چيز در اين سايت متحرك است؟
البته كه تصاوير گرافيكي متحرك جذابيت ظاهري سايت را افزايش مي دهند اما خب دو ايراد اساسي هم دارند. اول اين كه ممكن است موجب افزايش بيش از حد حجم صفحات سايت بشوند و مورد ديگر اين كه امكان دارد مخاطب با مشاهده تعداد زيادي تصاوير گرافيكي، دچار سردرگمي بشود.
راهكار: جاي نگراني نيست، اگر در استفاده از اين ويژگي در سايت زياده روي كرده ايد اين وضعيت قابل اصلاح است. بررسي كنيد كه كدام بخش ها واقعا نياز به تصاوير گرافيكي دارند و بقيه صفحات را به حالت عادي برگردانيد. علاوه بر اين، كندتر كردن سرعت حركت تصاوير هم راه حل مناسبي براي رفع اين مشكل است.

8- مخاطب براي رسيدن به فوتر سايت، بايد عازم يك سفر دور و دراز شود!
در يك صفحه استاندارد فاصله مطالب انتهاي صفحه و فوتر سايت، تقريباً به اندازه 3 خط است. در صورتي كه فاصله بيش از اين ميزان باشد، تركيب صفحه به هم مي ريزد و طراحي سايت با مشكل مواجه مي شود.
راهكار: تمام صفحات سايت را با دقت بررسي كنيد، اگر فاصله بيشتر از اندازه انگشت كوچك دست وجود باشد، بايد طراحي سايت را تغيير دهيد.

9- ناوبري سايت(Site Navigation) بيش از حد پيچيده است
تعريف از ناوبري وبسايت، دسترسي آسان مخاطب به بخش هاي مختلف سايت است. برخورداري از ناوبري مناسب يكي از اصلي ترين ­شروط طراحي سايت است كه بايد در نظر داشته باشيد.
راهكار: شكي در اين نيست كه كيفيت، ارجح بر كميت است اما حتي الامكان از آوردن مطالب اضافي و غير مرتبط خودداري كنيد تا صفحات پرشمار سايت، به شكل گيج كننده اي مخاطب را سردرگم نكند. براي طراحي ناوبري سايت مي­ توانيد از سايت هايي كه در اين زمينه موفق عمل كرده اند الگو برداري كنيد.

نتيجه گيري: همه چيز را به دقت بررسي كنيد
هرگاه درباره طراحي سايت دچار ترديد شديد، از دوستان خود نظر بخواهيد. توجه به بازخورد ديگران به شما كمك مي­ كند تا پيش از انتشار، متوجه مشكلات سايت بشويد و آن­ها را بر طرف كنيد.

 1. https://samyarweb.blogmy.ir/Post/1/Sports-site-design.html
 2. https://samyarweb.blogmy.ir/Post/9/Industrial-site-design.html
 3. https://samyarweb.blogmy.ir/Post/7/Service-site-design--Service-company-site-design.html
 4. https://samyarweb.blogmy.ir/Post/5/Car-site-design--car-show-site-design.html
 5. https://samyarweb.blogmy.ir/Post/3/Business-Center-Website-Design--Shopping-Center-Website-Design.html
 6. https://hamyarweb.blogmy.ir/Post/1/Sports-site-design.html
 7. https://hamyarweb.blogmy.ir/Post/9/Industrial-site-design.html
 8. https://hamyarweb.blogmy.ir/Post/7/Service-site-design--Service-company-site-design.html
 9. https://hamyarweb.blogmy.ir/Post/5/Car-site-design--car-show-site-design.html
 10. https://hamyarweb.blogmy.ir/Post/3/Business-Center-Website-Design--Shopping-Center-Website-Design.html
 11. https://hamedweb.blogmy.ir/Post/1/Sports-site-design.html
 12. https://hamedweb.blogmy.ir/Post/9/Industrial-site-design.html
 13. https://hamedweb.blogmy.ir/Post/7/++%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C+%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA+%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA%DB%8C+%E2%80%93+%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C+%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA+%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA+%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA%DB%8C
 14. https://hamedweb.blogmy.ir/Post/5/Car-site-design--car-show-site-design.html
 15. https://hamedweb.blogmy.ir/Post/3/Business-Center-Website-Design--Shopping-Center-Website-Design.html
 16. https://tejarat-farda.blogmy.ir/Post/1/Sports-site-design.html
 17. https://tejarat-farda.blogmy.ir/Post/9/Industrial-site-design.html
 18. https://tejarat-farda.blogmy.ir/Post/7/Service-site-design--Service-company-site-design.html
 19. https://tejarat-farda.blogmy.ir/Post/5/Car-site-design--car-show-site-design.html

 

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ فروردين ۱۴۰۰ساعت: ۰۷:۴۶:۲۵ توسط:صمن موضوع:

انواع دوربينهاي تب سنج در دوران كرونا

انواع دوربينهاي تب سنج در دوران كرونا

دوربين هاي تب سنج يا دوربين هاي حرارتي شايد پراستفاده ترين نوع دوربين در دوران كرونا در يك سال اخير به حساب آيد. با دوربين تب سنج و اندازه گيري دماي بدن افراد مي توان ميزان نظارت بر اشخاصي كه وارد يك مكان مي شوند را در كمترين زمان ممكن انجام داد و از اين طريق غربالگري افراد بيمار به سرعت انجام مي شود.

استفاده از يك راهكار غربالگري بدون نياز به تماس، يكي از تدابير جديد است تا افرادي كه تب دارند را شناسايي كنيم. اين روش تشخيص براي غربالگري اوليه افراد بيمار طراحي شده است. سپس مي توان اين افراد را جدا كرده و براي ارزيابي ساير علائم، تجهيزات پزشكي را به كار برد. در اين صورت، زمان تست دستي و خطرات مربوط به ايمني افراد كاهش مي يابد.

راهكار غربالگري دماي بدن مربوط به توليدكنندگان مختلف، با انواع متعدد محصولات و اپليكيشن هاي خود، براي تشخيص دماي سطح پوست افراد طراحي شده است. هدف اين محصولات و راهكارها، غربالگري اوليه سريع و ايمن در مكانهاي عمومي است. اين راهكار در موقعيتهاي گوناگوني قابل كاربرد مي باشد. علاوه بر اين، كارآيي و هزينه نيز براي كاربران حائظ اهميت هستند. تجهيزات دوربين مداربسته 

 بهترين راهكار با توجه به نيازمنديهاي كاربران

غربالگري دما با راه اندازي سريع

براي اماكن پر ترددي نظير ترافيك شهري (ايستگاه قطار، ايستگاه اتوبوس، مترو، فرودگاه و غيره)، ساختمانها (مانند مدارس، پاركهاي صنعتي، ادارات، مراكز خريد و غيره)، مي توان از يك سيستم اندازه گيري دماي موقتي استفاده كرد. دستگاه هاي مختلفي را مي توان به صورت مجزا و سريع، راه اندازي نمود (از جمله دوربينهاي ترموگرافيك، دوربينهاي ترموگرافيك دستي، درب هاي دتكتور فلزي و غيره). اين غربالگري دما با راه اندازي سريع، مقرون به صرفه و كاربردي است. همچنين فرآيند راه اندازي و تفكيك و جداسازي اجزاي آن در پايان پروژه آسان و راحت خواهد بود.

غربالگري دما با كنترل دسترسي

در شركتها، مدارس و دانشگاه ها، كارخانجات و ساير فضاهاي بسته، پايانه غربالگري دماي تب سنج بدون نياز به تماس را مي توان مورد استفاده قرار داد. ماهيت بدون نياز به تماس اين دستگاه، دسترسي را آسانتر و ايمن تر مي كند. استفاده از اين پايانه براي غربالگري دما در دراز مدت همراه با فناوري كنترل دسترسي در انواع ساختمانهاي پر تردد مناسب است.

غربالگري دما به صورت سيار

راهكار اندازه گيري دماي بدن به صورت سيار نيز مي تواند يك برنامه بازرسي دستي به شمار رود. اين راهكار را مي توان به سرعت در شرايط اضطراري، در مقابل دربهاي ورودي و خروجي به كار برد؛ براي مثال در رويدادهاي خارجي، سايتهاي ساختماني يا پاسگاه ها. همچنين براي بازرسي سريع در خروجي ها، كابين ها و موتورخانه ها به كار مي رود.

علاوه بر موارد نام برده، دوربين هاي بولت ترموگرافيك نيز مي توانند به غربالگري دماي چندين نفر به صورت همزمان بپردازند. اين دوربين ها مي توانند تشخيص كارآمد را در مكانهاي شلوغ و پر تردد بهبود ببخشند.

تركيب دوربين حرارتي و دوربين تشخيص چهره

همچنين براي مناطقي كه در آنها پوشيدن ماسك توسط مردم الزامي است، راهكار هايي نيز ارائه شده اند. اين محصولات و راهكارها مي توانند علاوه بر اندازه گيري دماي بدن افراد با دوربين حرارتي، به تشخيص چهره نيز بپردازند. اين دوربين قابليت تشخيص همزمان ?? الي ?? نفر در ثانيه را دارد. اين سامانه با تركيبي از يك دوربين حرارتي و دوربين تشخيص چهره، مجموعه كاملي از قابليتهاي تشخيص دماي بدن افراد به همراه تشخيص چهره را به مصرف كنندگان ارائه مي دهد. همچنين وضعيت ماسك زدن افراد را نيز نشان مي دهد.

محصولات غربالگري دما به عنوان تب سنج، هم اكنون در فرودگاه ها، بنادر، ادارات و مكان هاي ديگري در سراسر جهان كه مردم تردد مي كنند به كار مي روند. اين محصولات، غربالگري سريع و مؤثري را به منظور حفظ ايمني عمومي و كمك به مديريت بهداشت عمومي براي مقابله با ويروس كرونا انجام مي دهند. قيمت دوربين مداربسته

 

گسترش كاربري دوربين هاي حرارتي

 

هزينه بالاي دوربين هاي تصويربرداري حرارتي در گذشته موجب شده بود تا اين دوربين ها بيشتر توسط صنايع نظامي و ارتشي مورد  توجه قرار بگيرند. با اين حال، كاهش قيمت اين فناوري ها راه را براي گسترش بازار مصرف كننده دوربين هاي حرارتي باز كرد.

در ادامه سعي مي كنيم به اين سوال پاسخ دهيم كه كاربري دوربين هاي حرارتي تا چه اندازه گسترش يافته است؟

دوربين هاي حرارتي ده ها سال است كه راهكاري براي حفاظت پيراموني به شمار مي روند. در سال جاري، شاهد افزايش يكپارچه سازي دوربين هاي حرارتي با راهكارهاي ديگري نظير رادار هستيم كه براي بهبود اضافه كاري، تشخيص در طيف وسيع و تأييد آلارم در فرودگاه ها و ساير مكان هاي گسترده به كار مي روند. به لطف همكاري هاي ميان فناوري هاي جديد و فناوري هاي حرارتي، مشتريان به ارزش بيشتر راهكارهاي حرارتي نسبت به گذشته پي برده اند. امروزه، تسهيلات و صنايع مختلف از فناوري هاي حرارتي نه تنها براي حفاظت پيراموني، بلكه براي مقاصد پيش بينانه نيز بهره مي گيرند. راه اندازي دوربين هاي حرارتي راديومتريك با نرم افزارهاي جديد تشخيص دما، اپراتورهاي نيروگاه ها را قادر مي سازد تا تجهيزات را از راه دور بازرسي كنند، اجزاي تحت خطر داغ شدن را شناسايي نموده و قبل از آسيب وارد شدن و خسارت ديدن تجهيزات، پاسخ دهند. تي وي تي 

همچنين دوربين هاي تصويربرداري حرارتي نه تنها مزاياي متعددي براي حفاظت فيزيكي دارند، بلكه مي توانند نقشي حياتي در بهره وري عملياتي و ايمني كارگران در صنايع گوناگون ايفا كنند. اگرچه بسياري از تسهيلات توليدي، پالايشگاه ها و نيروگاه ها دوربين هاي حرارتي را تنها براي حفاظت پيراموني به كار مي برند، اما اين دستگاه ها مي توانند درك عميقي در مورد زيرساخت هاي حساس ارائه كرده و وظايف مهم را به صورت اتوماتيك درآورند. از آنجا كه بيشتر تسهيلات صنعتي با اتوماسيون و ماشين آلات خودكار سر و كار دارند، دوربين هاي تصويربرداري حرارتي مي توانند به راحتي براي حفظ و نگهداري ماشين آلات و پيش بيني حوادث مربوطه، نصب و راه اندازي شوند. علاوه بر اين، هر صنعتي كه از حرارت براي توليد استفاده مي كند، از صنايع غذايي گرفته تا فرش، مي توانند از سيستم تصويربرداري حرارتي استفاده كنند تا حفاظت و ايمني حريق خود را ارتقا بخشند.

دوربين هاي حرارتي در موارد كاربري گوناگون، قابليت آن را دارند كه در مورد حوادث، هشدارهاي زودهنگام دهند. با توجه به قوانين جديد در بخش نظارت تصويري همچون قانون GDPR، گاهي اوقات سازمان ها اجازه ندارند دوربين هايي را به كار ببرند كه چهره افراد را ثبت مي كنند. دوربين هاي حرارتي براي شناسايي افراد طراحي نشده اند، اما مي توانند تشخيص دهند كه چه زماني حادثه اتفاق افتاده و منجر به افزايش دما شده است. اين دوربين قادر به تشخيص چهره فرد نيست، اما مي تواند نشان دهد كه فردي در موقعيت مكاني مشخصي قرار دارد و براي اپراتورها هشداري ارسال كند كه مثلاً فرد در حال نزديك شدن به محدوده فنس هاي پيراموني است. نصب دوربين مداربسته   

از آنجا كه هزينه دوربين هاي حرارتي طي هشت سال اخير كاهش چشمگيري داشته است، دسترسي به اين دوربين ها آسان تر شده و صنايع و مصرف كنندگان بيشتري نيز از اين سيستم ها بهره مند مي شوند. براي مثال، ساختمان هاي اداري كه معمولاً تنها از دوربين هاي اپتيكال استفاده مي كنند، اكنون به گزينه نصب و راه اندازي دوربين هاي حرارتي نيز مي انديشند. دوربين هاي حرارتي نه تنها مي توانند حريق را تشخيص دهند، بلكه قادر به تشخيص تغييرات دمايي شديد نيز هستند. به عبارت ديگر، زماني كه اين دوربين ها به سيستم تهويه ساختمان وصل شده باشند، اين سيستم بسته به تعداد نفرات در يك اتاق تنظيم خواهد شد.

علاوه بر اين، دوربين هاي حرارتي مي توانند در فروشگاه ها نيز نصب شوند تا از دارايي ها به شيوه اي متفاوت با دوربين هاي نظارت تصويري سنتي محافظت كنند. اگر يك فريزر آسيب ببيند يا خراب شود، يك دوربين حرارتي مي تواند اين تغيير را با توجه به تغيير دماي آن، فوراً نشان دهد و مانع از خراب شدن مواد غذايي گردد، در نتيجه از بروز خسارت ها خواهد كاست. هايك ويژن   

 

كلام آخر

موارد كاربري دوربين هاي حرارتي بسيار زياد و متنوع هستند؛ همانطور كه توسط كارشناسان در اين مقاله مورد اشاره قرار گرفت. كاهش قيمت تجهيزات حرارتي راه را براي بهره مندي اين موارد كاربري گشود و بسياري صنايع ديگر نيز مي توانند كار با اين تجهيزات را آغاز كنند. اگرچه دوربين هاي حرارتي ده ها سال است كه ارائه شده اند، اما اكنون شاهد افزايش موارد كاربري و قابليت هاي جديد آنها هستيم كه موجب ارتقا و بهبود سيستم هاي حفاظتي، حريق، مديريت بحران، تهويه و غيره و غيره مي شوند.

 1. http://seosaz.bestblog.ir/post/40
 2. http://seosaz.bestblog.ir/post/38
 3. http://seosaz.bestblog.ir/post/36
 4. http://seokaran-web.bestblog.ir/post/33
 5. http://seokaran-web.bestblog.ir/post/41
 6. http://seokaran-web.bestblog.ir/post/39
 7. http://seokaran-web.bestblog.ir/post/37
 8. http://seokaran-web.bestblog.ir/post/35
 9. http://seokaranfrada.blogtez.com/post32.php
 10. http://seokaranfrada.blogtez.com/post30.php
 11. http://seokaranfrada.blogtez.com/post28.php
 12. http://seokaranfrada.blogtez.com/post26.php
 13. http://webonline.niloblog.com/p/34/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%B4%D8%AE%DB%8C%D8%B5
 14. http://webonline.niloblog.com/p/32/%D9%85%D9%88%D8%B6%D9%88%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%87%D9%85-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D9%84-2021
 15. http://webonline.niloblog.com/p/30/%D8%B1%D8%A7%D9%87%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D9%87%D9%88%D8%B4%D9%85%D9%86%D8%AF
 16. http://webonline.niloblog.com/p/28/%D8%AA%D8%AC%D9%87%DB%8C%D8%B2%D8%A7%D8%AA-%D8%AD%D9%81%D8%A7%D8%B8%D8%AA%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87
 17. http://seokavan.avablog.ir/post/42/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86+%D8%AA%D8%B4%D8%AE%DB%8C%D8%B5+%D8%AA%D8%A8+%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F
 18. http://seokavan.avablog.ir/post/40/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86+%D8%AA%D8%B4%D8%AE%DB%8C%D8%B5+%D8%AA%D8%A8+%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F
 19. http://seokavan.avablog.ir/post/38/%D9%85%D9%88%D8%B6%D9%88%D8%B9%D8%A7%D8%AA+%D9%85%D9%87%D9%85+%D9%86%D8%B8%D8%A7%D8%B1%D8%AA+%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C+%D8%AF%D8%B1+%D8%B3%D8%A7%D9%84+2021
 20. http://seokavan.avablog.ir/post/35/%D8%B1%D8%A7%D9%87%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C+%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%86%DA%AF+%D9%87%D9%88%D8%B4%D9%85%D9%86%D8%AF

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۴۶:۱۶ توسط:صمن موضوع:

گواهينامه ISOچيست؟

گواهينامه ISO چيست؟

گواهينامه ايزو مهر گواهي شخص ثالث است كه توسط شركت مطابق با يكي از استانداردهاي بين‌المللي تهيه و منتشرشده توسط سازمان بين‌المللي استاندارد (ISO) اداره مي‌شود.

 

ISO يك سازمان غيردولتي بين‌المللي مستقل است كه متخصصان را براي به اشتراك گذاشتن دانش و توسعه استانداردهاي بين‌المللي كه از نوآوري پشتيباني مي‌كند و راه‌حل‌هايي براي چالش‌هاي جهاني ارائه مي‌دهد ، گرد هم مي‌آورد.

 

چرا گواهينامه ISO مي‌خواهم؟

صدور گواهينامه ISO به ذينفعان اصلي نشان مي‌دهد كه شما يك تجارت خوب مديريت‌شده ، ساختاريافته ، پايدار و آماده رشد داريد.

 

هر استاندارد ISO مزاياي خاص خود را دارد ، به‌عنوان‌مثال:

 

ايزو 9001 به شما در اولويت قرار دادن مشتريان كمك مي‌كند

ISO 27001 از دستگاه‌ها ، داده‌ها و اعتبار شما محافظت مي‌كند

ISO 14001 تأثير شمارا در محيط كاهش مي‌دهد

ISO 45001 به شما كمك مي‌كند تا از كارمندان خود محافظت كنيد

ISO 22301 از تجارت شما در برابر وقفه محافظت مي‌كند

مزاياي مشترك در تمام استانداردهاي ISO شامل موارد زير است:

 

افزايش كارايي

هزينه‌هاي پايين‌تر

بهبود رضايت مشتري

كارمندان مشغول‌تر

كاهش خطرات

حق بيمه كاهش‌يافته است

كمك به مناقصات

با حفظ گواهينامه ISO ، تعهد سازمان خود را براي دستيابي به اهداف خود و افزايش اعتبار و اطمينان مشتري به محصول يا خدمات خود نشان مي‌دهيد.

هزينه گواهينامه ISO چقدر است؟

هزينه‌هاي صدور گواهينامه ISO بسته به‌اندازه سازمان و سطح واقعاً شركت ازنظر فرايندها و رويه‌ها متفاوت است. اگر تصميم داريد هم‌زمان بيش از يك استاندارد را پياده كنيد ، برخي از هزينه‌هاي ترجيحي در دسترس است. ما يك سرويس ساده و مقرون‌به‌صرفه با شرايط پرداخت انعطاف‌پذير ارائه مي‌دهيم. مي‌توانيد در اينجا درخواست قيمت كنيد.

 

ازآنجاكه پيشنهاد‌ها ما سفارشي است و تعداد متغيرهايي كه مي‌توانند در هزينه اجرا تأثير بگذارند ، ما مايل هستيم با مشتريان بالقوه خود ملاقات كنيم تا قبل از تهيه هزينه‌ها ، آن‌ها را بهتر بشناسيم.

گواهينامه ISO چيست و آيا با گواهينامه ISO متفاوت است؟

در اصل ، دستگاه‌ها يكسان هستند و هركس به شما ايمان بياورد و نحوه انجام آن متفاوت باشد.

 

ISO يا گواهينامه ISO معتبر زماني ساخته مي‌شود كه شركت به‌وسيله استاندارد صادركننده معتبر UKAS يا معادل آن به استاندارد ISO و / يا BS دست‌يافته باشد. هر كشوري نسخه خاص خود را از UKAS (يعني در ايرلند INAB) دارد و اگرچه شبيه دولت نيست ، اما به‌عنوان يك‌نهاد حاكم براي شركت‌هاي صدور گواهينامه عمل مي‌كند.

 

گواهينامه ISO مجاز فقط پس از ارزيابي از يك سازمان معتبر در دسترس است و قادر به ارائه هيچ‌گونه كمك و پشتيباني نيست ، آن‌ها فقط مي‌توانند ارزيابي را انجام دهند و موفقيت يا شكست شمارا به دست آورند.

 

بااين‌حال ، ارائه‌دهندگان گواهينامه ISO مانند ما مي‌توانند در اجراي شما به‌طور كامل از شما پشتيباني كنند. پشتيباني ما شامل الگوهايي براي اسناد ، مشاوره در هنگام بازديد و پشتيباني تلفني است. ماسالي دو بار به شما سر مي‌زنيم. براي كمك به هر مسئله‌اي كه با آن روبرو هستيد و همچنين با حسابرسي سالانه تأييد مجدد ، از پشتيباني بازديد كنيد.

 

براي بسياري از مشتريان ، گواهينامه بيش‌ازحد كافي است زيرا ساختار لازم را براي بهبود تجارت آن‌ها فراهم مي‌كند و به‌خوبي شناخته‌شده است. اگر شما به يك گواهينامه ISO احتياج داريد (به‌عنوان‌مثال اگر مشتري بالقوه ، اتحاديه صنفي يا نهاد نظارتي آن را درخواست كنيد) ، ما مي‌توانيم خدمات مشاوره ايزو را براي كمك به شما در تهيه سيستم مديريت خود براي ارزيابي توسط يك سازمان معتبر ارائه دهيم. اين به شما كمك مي‌كند شانس قبولي در ارزيابي را براي اولين بار افزايش دهيد!

 

در مقاله ما مي‌توانيد بيشتر بخوانيد: "صدور گواهينامه در مقابل گواهينامه مجاز: پس به هر حال تفاوت چيست؟"

آيا شما مشاوره UKAS را ارائه مي‌دهيد؟

آره در هر كجاي سفر UKAS باشيد ، ما مي‌توانيم به شما در گرفتن گواهينامه معتبر UKAS در مدت زمان شش تا نه ماه كمك كنيم. در صورت نياز ، ما همچنين مي‌توانيم به شما كمك كنيم كه يك شريك معتبر براي ارزيابي تجارت خود داشته باشيد و در هنگام ارزيابي UKAS با شما باشيد.

 

لازم به ذكر است كه براي بسياري از مشتريان ، گواهينامه ISO بيش‌ازحد كافي است زيرا ساختار لازم را براي بهبود تجارت آن‌ها فراهم مي‌كند و به‌خوبي شناخته‌شده است.

 

اگر به گواهينامه معتبر UKAS نياز داريد ، مي‌توانيد در اينجا درخواست قيمت كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۰۶:۵۸ توسط:صمن موضوع:

عروسك نمدي

عروسك نمدي

 

عروسك نمدي كلمه اي متداول و متأسفانه نادرست در بين دوستداران و مجريان اين نوع عروسك ها است. در حالي كه كلمه درست پلاستيك پلاستيك است ، پلاستيك به معني مخلوط و كركي است ، نوع پارچه اي كه براي ساخت اين نوع عروسك استفاده مي شود. عروسك هاي پلاستيكي را در برخي كشورها به عروسك هاي ديگر stuufed مي گويند.

 

عروسك هاي پلاستيكي گرفته مي شود و مربوط به صنعت نساجي است كه بيشتر با الياف نرم تئوري كرك و پرز ، گاهي اوقات پنبه مصنوعي و حتي مهره هاي واحد و غيره پر مي شود. الياف مورد استفاده براي پر كردن عروسك ها در تعيين اهميت زيادي دارند كيفيت اين نوع عروسك ها.

الياف پنبه يا پشم:

عروسك نمدي اين نوع فيبر به دليل تخلخل باعث جذب آب مي شود كه محيط مناسبي براي رشد و تكثير باكتري ها ، قارچ ها و ساير بيماري ها و عوامل آلرژي زا است. بوي بعد از شستشو و تجمع الياف از ديگر معايب الياف طبيعي است.

الياف مصنوعي پلي استر:

عروسك نمدي الياف پلي استر مناسب ترين الياف حجمي براي پر كردن عروسك هاي صيقلي هستند كه داراي وزن كم و ويژگي هاي هنري هستند كه نشانه هاي بارز اين الياف است. الياف پلي استر جايگزين رطوبت و آب را در يك ساختار مولكولي منسجم و يكدست جذب نمي كنند ، بنابراين خشك مي شوند و يك محيط مغذي مناسب براي رشد باكتري هايي را كه نمي توانند توليد كنند فراهم مي كنند. عروسك هايي با الياف نايلون پلي استر و پلي اكريليك (ويسكوز) قابل شستشو و حساسيت نيستند.

چگونه عروسك هاي پشمي پلي استر را از ساير موارد تشخيص دهيم؟

به دنبال استفاده از بالاترين سطح الياف مناسب براي پر كردن عروسك ، الياف پلي استر فنري وجود دارد كه تفاوت ظاهري عروسك در اين مواد دارند كه به طور منظم و قابل توجيهي متناسب با طراحي عروسك در برابر وزن بسيار كم است. به دليل اشكال فنر ، الياف پلي استر آنها را نسبت به ساير الياف جمع و جورتر كرده و ضمن افزايش آنها ، حالت را تحت فشار قرار مي دهند. الياف پشم ، پنبه ، پارچه هاي قيچي ، الياف بامبو و ... مواد مناسبي براي پر كردن عروسك ها نيستند ، اما به دليل صرفه اقتصادي يا نبود الياف مناسب ، از آنها استفاده مي شود.

https://www.polishi.com/%D8%A2%D8%AF%D9%85

 

 

 

عروسك نمدي با نام هاي ديگري نيز شناخته مي شوند ، مانند: اسباب بازي هاي مخمل خواب دار ، اسباب بازي هاي اسفنجي و اسباب بازي هاي نوازشگر.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۲۵:۰۴ توسط:صمن موضوع:

قيمت لنت ترمز عوامل تاثيرگذار كدامند؟

قيمت لنت ترمز يكي از مسائلي است كه همواره ذهن صاحبان خودروها را به خود درگير كرده است. قيمت لنت ترمز مي­تواند به عوامل مختلفي وابسته باشد كه از جمله مهم­ترين آن­ها مي­توان به مواردي همچون: جنس لنت ترمز، نوع خودروي سواري، اعتبار شركت توليد كننده­ ي لنت ترمز و فناوري استفاده شده در ساخت لنت ترمز اشاره كرد. اين عوامل مي­توانند قيمت لنت را تا چندين برابر تحت تأثير قرار دهند و صاحبان خودرو را با مشكلات زيادي براي تعويض لنت ترمز مواجه كنند. در اين مقاله قصد داريم عوامل موثّر بر قيمت لنت  را براي شما بررسي نماييم.

قيمت لنت ترمز

قيمت لنت ترمز براي خودرو­هاي لوكس بالاتر از خودرو­هاي معمولي مي­باشد

جنس لنت ترمز از مهم­ از مهم­ترين عوامل موثّر بر قيمت لنت ترمز مي‌­باشد

جنس لنت ترمز از جمله مهم­ترين عوامل تأثير گذار بر روي قيمت لنت ترمز مي­باشد و مي­تواند قيمت لنت را تا چندين برابر افزايش دهد. در گذشته از موادّي همچون آزبست براي ساخت لنت ترمز استفاده مي­شد كه همين امر باعث مي­گرديد تا قيمت لنت در آن زمان بسيار پايين­تر از امروز باشد. اين مادّه به مقدار فراوان از معادن استخراج مي­شد و براي مصارفي همچون: ساخت لنت ترمز و توليد پارچه­هاي نسوز استفاده مي­گرديد و همين عامل يكي از دلايل پايين بودن قيمت لنت ترمز در آن دوران محسوب مي­شد. با گذشت زمان دانشمندان كشف كردند كه استفاده از آزبست مي­تواند موجب ابتلاي انسان به سرطان ريه گردد و به همين دليل استفاده از اين مادّه براي ساخت لنت ترمز ممنوع گرديد. پس از آن دوران، شركت­هاي توليد كننده­ي لنت به استفاده از موادّ ديگري همچون سراميك و فلز براي ساخت لنت ترمز روي آوردند كه همين مسئله موجب افزايش قيمت لنت ترمز گرديد.

به طور كلّي، امروزه لنت­هاي موجود در بازار براي خودروهاي سواري به سه دسته تقسيم مي­شوند. اين سه دسته عبارتند از: لنت­هاي ارگانيكي، لنت­هاي نيمه فلزّي و لنت­هاي سراميكي. واضح است كه قيمت لنت  در رابطه با اين سه مدل متفاوت است زيرا كه موادّ به كار رفته در ساخت آن­ها با يكديگر تفاوت دارد. به طور كلّي، لنت­هاي سراميكي گران قيمت­تر از ساير لنت­ها محسوب مي­شوند زيرا كه پروسه­ي ساخت آن­ها از پيچيدگي و ظرافت خاصّي برخوردار است و همين مسئله باعث مي­شود كه قيمت لنت ترمز در اين مدل بالا­تر باشد. البتّه بد نيست بدانيد كه اين نوع از لنت­ها بيشتر بر روي خودروهاي لوكس و گران قيمت وجود دارند و خودروهايي كه مردم عادّي از آن­ها استفاده مي­كنند بيشتر از لنت­هاي ارگانيكي بهره مي­برند. لنت­هاي ارگانيكي ارزان­ترين نوع لنت محسوب مي­شوند و اين نوع از لنت بيشتر بر روي خودروهاي عادّي نصب مي­گردد و به همين دليل قيمت لنت  براي اين دسته پايين­تر از ساير مدل­ها مي­باشد.

قيمت لنت ترمز مي­تواند بر اساس موادّ به كار رفته در ساخت لنت ترمز متفاوت باشد

آيا نوع ديگري از لنت ترمز نيز وجود دارد؟

لنت­هاي نيمه فلزي نوع ديگري از لنت­ها هستند كه در ساخت آن­ها از تركيب موادّ مختلفي با فلزّات براي لنت ترمز استفاده مي­شود. قيمت لنت نيمه فلزّي نسبت به لنت­هاي ارگانيكي كمي‌گران­تر است ولي اين لنت­ها معمولاً از كيفيّت ساخت بهتر و در نتيجه عمر مفيد بالا­تري برخوردار هستند. در ساخت اين نوع از لنت­ها گاهي از تركيب ?? مادّه­ي مختلف براي ساخت لنت استفاده مي­گردد كه همين مسئله موجب شده است كه اين نوع از لنت­هاي در انواع مختلفي در بازار موجود باشند. البتّه لازم است بدانيد كه لنت­هاي ديگري همچون لنت­هاي كم فلزّ و لنت­هاي زينتري نيز در بازار موجود هستند ولي كاربرد آن­ها براي خودرو­هاي عادّي نيست و بيشتر بر روي خودرو­هاي لوكس و يا خودرو­هاي مسابقه­اي از اين نوع از لنت­ها استفاده مي­گردد و با­ الطبع قيمت لنت ترمز زينتري و كم فلز از لنت­هاي معمولي بالا­تر است.

نوع خودروي سواري عامل مهم ديگر است كه بر روي روي قيمت لنت ترمز تأثير مي­ گذارد

مسلماً نوع مدل خودرو و ميزان مدرن بودن آن مي­تواند بر روي قيمت لنت ترمز تأثير مستقيم بگذارد. خودروهاي جديدتر و بروز­تر نسبت به خودروهاي سواري معمولي هزينه­هاي بيشتري را براي تعويض لنت ترمز براي صاحبان خود ايجاد مي­كنند. قيمت لنت  براي خودروهاي لوكس معمولاً بيشتر از خودروهاي توليد داخل مي­باشد و اين مسئله به چند عامل مهم وابسته است. يكي از دلايل مهم اين امر كيفيّت بالاي اين لنت­ها مي­باشد كه مي­تواند قيمت لنت اين خودروها را تا چندين برابر افزايش دهد.

قيمت لنت ترمز پژو

لنت ترمز پژو تيگران

لنت­هاي ترمز ارزان­تر معمولاً عمر كم­تري دارند

اعتبار كارخانه­  لنت سازي و تكنولوژي به كار رفته در ساخت لنت ترمز

به طور كلّي، هرچقدر اعتبار يك كارخانه ­ي توليد لنت بيشتر باشد متعاقباً قيمت لنت­ ترمز­ توليدي آن كارخانه نيز بيشتر خواهد بود. اين كارخانه­‌ها به دليل استفاده كردن از تكنولوژي­هاي پيشرفته برايساخت لنت ترمز معمولاً لنت­هاي گران قيمت­تري را توليد مي­كنند. بالا بودن قيمت لنت ترمز­ توليد شده توسّط اين كارخانه ­ها بي دليل نمي­باشد زيرا كه اين لنت­ها معمولاً كيفيّت بسيار بالا­تري نسبت به ساير لنت­ها دارا مي­باشند و به همين دليل، صاحبان خودرو نياز به تعويض زود هنگام لنت­هاي خودرو ندارند و با يك بار استفاده از لنت­هاي توليدي اين كارخانه گاهي تا ??? برابر حالت عادّي از اين لنت­ها استفاده مي­كنند. به طور كلّي، ميانگين عمر لنت­هاي خودرو در حدود ????? كيلومتر است و معمولاً بعد از طي شدن اين مسافت لنت­هاي خودرو ديگر كيفيّت و كارايي لازم را نخواهند داشت.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۴۸:۴۰ توسط:صمن موضوع:

5 راز كه دانشكده كسب و كار آموزش نمي دهد

5 راز كه دانشكده كسب و كار آموزش نمي دهد


ريچارد برانسون در كتاب ???? خود «مانند يك تازه كار: اسراري كه در دانشكده كسب و كاربه شما آموزش نمي دهند» پنج رمز موفقيت خود را براي شروع يك كسب و كار معرفي مي كند.
وي ،رئيس گروه ويرجين(Virgin Group) است. در ابتداي كارش در سال ???? وي يك فروشگاه كوچك به نام (virgin record) به راه انداخت.

اين در حالي بود كه چند سال قبل از دبيرستان اخراج شده بود و تنها تجربه كسب و كار وي پيش از آن راه اندازي يك مجله شخصي بود. سرمايه برانسون ??? ميليارد دلار است و رئيس گروه ويرجيني است كه متشكل از ??? شركت در سراسر جهان است. تنها هشت فقره از اين شركت ها بيش از يك ميليارد دلار در سال درآمد دارند.در طول ?? سال گذشته، برانسون تنها از طريق آزمون و خطا رموز كسب و كار را ياد گرفته است تا دريابد چگونه به ساخت يك امپراتوري از شركت هاي نوآورانه بايد ادامه دهد.

286s_s1.jpg

1. خلاق باشيد، چيزي متفاوت ايجاد كنيد

از لحظه اي كه تصميم گرفت تا شركت خود را در سال ???? ثبت كند، برانسون همواره در صدد آن بوده كه يك گام از همه جلوتر باشد. او مي نويسد كه ويرجين آتلانتيك را در سال ???? به عنوان يك شركت هواپيمايي ثبت كرد با اين ايده خلاق كه سرويس بسيار متفاوتي به مشتري بدهد. ايده اي كه در آن زمان انقلابي بود. هم اكنون نيز وي به دنبال تاسيس ويرجين كهكشاني به عنوان اولين شركت ارائه دهنده امكان سفر به فضا است.

2. غرور سازماني اثر شگفت انگيزي دارد

وي مي نويسد: «براي من هيچ چيز غمناك تر از شنيدن اين نيست كه كسي از محيطي كه در آن كار مي كند شرمنده باشد». صاحبان كسب و كار موفق بايد تشخيص دهند كه كاركنان آنها با ارزش ترين دارايي آنها هستند، و مديران بايد قدردان آنها باشند به گونه اي كه كارمندان اين موضوع را حس كنند. كاركنان در اين شرايط نه تنها سخت تر كار مي كنند، بلكه با جلوگيري از استخدام كاركنان بيشتر به شركت كمك مي كنند.

3. اگر از كاري كه انجام مي دهيد لذت نمي بريد آن را رها كنيد

زماني كه من شركت خود را در زيرزمين در غرب لندن به راه انداختم، هيچ طرح بزرگ و يا استراتژي وجود نداشت. من قصدي براي ساخت يك امپراتوري كسب و كار نداشتم. من خيلي ساده به دنبال چيزي بودم كه مردم با استفاده از آن لذت ببرند و در پايان روز از اينكه عايدي به حد كافي براي پرداختن قبوض بود شكرگزار بودم.

4. رهبري با گوش دادن

برانسون مي گويد: مديران بزرگ تشخيص مي دهند كه آنها تمام پاسخ ها را ندارند و به ايجاد تيم هايي براي كمك به رشد شركت مبادرت مي كنند. “مطمئنا، شما بايد موضع خود را لحاظ كنيد، اما هيچ گاه نمي توان ديدگاه هاي خود را بدون بحث و درجه اي از اجماع به ديگران تحميل كنيد.” او همچنين مي گويد كه بهترين رهبران سريع به ستايش كار خوب مي پردازند كه ترغيب كننده كاركنان براي طرح بهترين ايده ها است.

5. دردسترس باشيد

بنيانگذاران شركت ها نبايد خود را از آشنايي با كاركنان خود محروم كنند، چه آنها كه در حال اجرا و راه اندازي يك كسب و كار هستند و يا آنها كه صاحب يك امپراتوري چند ميليارد دلاري شركت هاي بزرگ هستند. آنها بايد كانال هاي ارتباطي خود با مديران پايين دستي و همچنين كاركنان سطح پايين را باز نگهدارند.

برانسون مي گويد او همواره يك نوت بوك كوچك را با خود حمل مي كند و هر زمان كه در تعامل با كاركنان ويرجين است يادداشت بر مي دارد؛ همچنين هنگامي كه در حال پرواز با هاپيمايي ويرجين است؛ دوست دارد از مسافران درخواست كند تا در مورد تجربه خود از خطوط هوايي وي بگويند.

 1. http://seokar8.niloblog.com/p/58/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%B4%D8%AE%D8%B5%DB%8C
 2. http://seokar8.niloblog.com/p/56/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A2%DA%A9%D8%A7%D8%AF%D9%85%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%82%DB%8C-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A2%DA%A9%D8%A7%D8%AF%D9%85%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%82%DB%8C
 3. http://seokar8.niloblog.com/p/54/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C
 4. http://seokar8.niloblog.com/p/52/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D9%88%D8%B4%D8%A7%DA%A9-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D9%BE%D9%88%D8%B4%D8%A7%DA%A9
 5. http://seokar8.niloblog.com/p/50/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AA%D8%A7%D9%84-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA
 6. http://seo-webdesign7.loxblog.com/post/52/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C%20%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA%20%D8%B4%D8%AE%D8%B5%DB%8C.htm
 7. http://seo-webdesign7.loxblog.com/post/50/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C%20%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA%20%D8%A2%DA%A9%D8%A7%D8%AF%D9%85%DB%8C%20%D9%85%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%82%DB%8C%20%E2%80%93%20%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C%20%D9%88%D8%A8%20%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA%20%D8%A2%DA%A9%D8%A7%D8%AF%D9%85%DB%8C%20%D9%85%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%82%DB%8C.htm
 8. http://seo-webdesign7.loxblog.com/post/48/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C%20%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA%20%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C.htm
 9. http://seo-webdesign7.loxblog.com/post/46/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C%20%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA%20%D9%BE%D9%88%D8%B4%D8%A7%DA%A9%20%E2%80%93%20%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C%20%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA%20%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%20%D8%A2%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86%20%D9%BE%D9%88%D8%B4%D8%A7%DA%A9.htm
 10. http://seo-webdesign7.loxblog.com/post/44/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C%20%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AA%D8%A7%D9%84%20%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C%20%DB%8C%D8%A7%20%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C%20%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA%20%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C%20%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F.htm
 11. http://seokar55.rozblog.com/post/56

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ اسفند ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۲۸:۴۷ توسط:صمن موضوع:

تصفيه مغناطيسي آب از تجمع مواد معدني جلوگيري مي‌كند

تصفيه مغناطيسي آب از تجمع مواد معدني جلوگيري مي‌كند

تصفيه آب مغناطيسي يك روش مؤثر براي جلوگيري يا كاهش شديد تشكيل رسوب يا خوردگي بدون استفاده از مواد شيميايي است. اين تئوري همراه با مطالعات موردي موردبحث قرارگرفته است.

 

تصفيه آب مغناطيسي از تجمع مواد معدني جلوگيري مي‌كند

 

با افزايش تقاضاي امروز براي منابع طبيعي ، تصفيه آب به يكي از مشكلات اصلي در كاربردهاي صنعتي ، توليد برق و تأمين آب تبديل‌شده است. با اين افزايش تقاضا ، همراه با افزايش هزينه‌هاي انرژي امروز ، صنعت توانايي از دست دادن انرژي را ندارد. يك برنامه كارآمد تصفيه آب مي‌تواند صرفه‌جويي قابل‌توجهي را هم در زمان توليد و هم در هزينه‌ها ايجاد كند.

 

هنگامي‌كه سطح انتقال حرارت رسوب‌گذاري مي‌كند ، اين رسوبات مانع از رسيدن گرما به تجهيزات مي‌شود ، درنتيجه مصرف سوخت و هزينه‌هاي نگهداري  افزايش مي‌يابد. بنابراين ، تقاضاي مداوم در حال رشد براي تصفيه آب كارآمد ، نه‌تنها ازنظر اقتصادي ، بلكه همچنين براي اطمينان از به حداقل رساندن آسيب‌هاي  زيست‌محيطي وجود دارد.

 

آب مورداستفاده در صنعت از رودخانه‌ها ، درياچه‌ها ، چاه‌ها و اقيانوس‌ها تأمين مي‌شود. هميشه حاوي مواد جامد محلول و معلق است. اين جامدات به‌سختي آب كه در دو نوع  موقتي و دائمي است ، كمك مي‌كنند. سختي موقت به دليل بي‌كربنات‌هاي محلول در آب است كه عمدتاً كلسيم و منيزيم است و با حرارت مي‌توان آن را به‌راحتي از بين برد و به كربنات‌ها كه محلول نيستند و رسوب نمي‌كنند، تجزيه كرد. سختي مداوم ، به‌نوعي از رسوب‌گذاري گفته مي‌شود  كه به دليل وجود سولفات‌هاي محلول و كلريدهاي كلسيم و منيزيم است ، كه با گرم شدن نمي‌تواند حل شود .

 

ذرات معلق (كه مي‌توانند با استفاده از وسايل فيزيكي مانند سانتريفيوژ ، بارش يا هيدروسيكلون جدا شوند) نيز مي‌توانند مشكلاتي ايجاد كنند. مواد جامد معلق موجود در آب مانند شن و ماسه ، رس ، لجن و خوردگي  محصولات همراه با آلاينده‌هاي ميكروبيولوژيكي ايجاد مي‌كند

 

دستگاه‌هاي آب‌شيرين‌كن  نياز به خاموش كردن تجهيزات با استفاده از آب در فواصل زماني دارد تا بتواند تجمع را از بين ببرد. بعضي‌اوقات اين خاموش كردن بخشي از يك برنامه نگهداري برنامه‌ريزي‌شده است. بااين‌حال ، در موارد ديگر ، سيستم ممكن است به‌شدت يا حتي كاملاً  رسوب گرفته و مسدود شود و تا رفع انسداد ، لازم است تجهيزات از كار خارج شوند.

 

روش‌هاي مختلف غير شيميايي سختي گيري(تصفيه آب)

روش‌هاي مختلف غير شيميايي تصفيه آب براي جلوگيري از تشكيل مقياس معرفي‌شده است. نمونه‌هايي از اين فن‌آوري‌ها مبتني بر مغناطيسي دائمي ، الكترومغناطيسي ، الكتريكي ، الكترواستاتيك ، التراسونيك ، تشعشع و غيره هستند. روش سختي گيري مغناطيسي دائمي و كاربرد آن موضوع اين مقاله است.

نظريه تصفيه آب مغناطيسي

 

كارايي تصفيه آب مغناطيسي در جلوگيري يا تأخير در تجمع رسوب، به‌شدت تحت تأثير خصوصيات شيميايي آب ، قدرت و پيكربندي ميدان مغناطيسي ، ويژگي‌هاي ترموديناميكي خصوصيات آب و مايع است.

 

سختي گيري مغناطيسي آب عملكردهاي زير را دارد:

 

    از رسوب‌گذاري جلوگيري مي‌كند.

    متوجه مي‌شويم كه روند رسوب‌زدايي كند است .

    كنترل خوردگي.

    كنترل زنگ‌زدگي سفيد.

 

. بيش از 700 سيستم در پنج كارخانه بزرگ فولاد نصب‌شده است. كارايي آن‌ها به شرح زير است :

 

    حداقل پشتيباني

    كم شدن روند كاهش فشار آب در اثر كاهش روند رسوب‌گذاري

    كاهش مصرف مواد شيميايي و كاهش آثار سو بر محيط‌زيست.

    عمر مفيد نامحدود

    نصب آسان.

 

توجيهات اصلي نصب تصفيه مغناطيسي آب(سختي گير مغناطيسي) ، انرژي ، كيفيت محصول در پي به‌كارگيري آب مغناطيسي در كشاورزي ، كاهش تعمير و نگهداري و افزايش بهره‌وري همراه با كاهش زمان خرابي است. وقتي خطوط مداوم براي تميز كردن الكتروليتي و يا گالوانيزه كردن به دليل تجمع رسوب در آب سخت خاموش است ، كاهش زمان خرابي از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.

 

اين روش غير شيميايي كنترل رسوب‌گذاري نه‌تنها براي افزايش كيفيت محصول و كاهش هزينه‌هاي توليد ، بلكه به‌عنوان وسيله‌اي براي كاهش آلودگي و بهبود چهره صنعت مورداستفاده قرار مي‌گيرد.

 

فناوري تصفيه آب مغناطيسي بيش از 30 سال است كه در صنعت فولاد استفاده مي‌شود

 

ازآنجاكه رويكرد غير شيميايي عاري از آلودگي است ، آب تخليه‌شده مي‌تواند به منبع ازجمله رودخانه‌ها ، درياچه‌ها يا چاه‌هاي عميق برگردانده شود و كليه الزامات نظارتي را برآورده كند ، مشروط بر اينكه اختلاف دما در دستورالعمل‌هاي مقامات باشد. در صورت ايجاد مشكل در دما ، مي‌توان از حوضچه نگه‌دارنده براي تنظيم دما قبل از دفع استفاده كرد.

 

برج خنك‌كننده –استفاده از تصفيه مغناطيسي آب به‌ويژه در برج خنك‌كننده موفقيت‌آميز است. اين امر ايجاد  پساب (كه قبلاً براي كنترل غلظت مواد جامد محلول ضروري بود) را از بين مي‌برد  ، و بعداً مي‌توان آب را براي كاربردهاي ديگر استفاده كرد.

https://b2n.ir/k97333


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ اسفند ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۲۴:۲۲ توسط:صمن موضوع:

دانشگاه پاولوف

دانشگاه پاولوف اولين دانشگاه دولتي پزشكي سن پترزبورگ

امروز ميخواهيم نگاهي به يكي از بهترين دانشگاه هاي روسيه در زمينه تحصيلات عاليه داشته باشيم يعني دانشگاه پاولوف روسيه . اين دانشگاه كه در ماه سپتامبر سال 1897 تاسيس شده است، يك موسسه وقف شده براي تحصيلات عاليه عمومي ميباشد كه واقع شده در محيط شهري كلان شهر بزرگ سن پترزبورگ ( كه حدود پنج ميليون نفر جمعيت دارد) است.

اين دانشگاه يك سنت قديمي و پر افتخار در تربيت دانشجويان روسي و بين المللي دارد. بيش تر از 35000 فيزيك دان از اين  دانشگاه فارق التحصيل شده اند. از زمان آغاز برنامه قبول دانش جويان بين المللي در 1947 ، بيشتر از 3500 فارق التحصيل بين المللي از بيش از 50 كشور در سراسر جهان موجود است. در حال حاضر نيز پنج هزار دانشجو در اين دانشگاه مشغول به تحصيل ميباشند.

 در ابتدا اين دانشگاه به عنوان موسسه پزشكي براي زنان تاسيس شد كه در ابتدا فقط زنان را به عنوان دانشجو ميپذيرفت ولي امروزه مردان هم ميتوانند در اين دانشگاه تحصيل كنند . اين اولين موسسه در روسيه و اروپا بود كه براي زنان فرصتي فراهم ميكرد تا به تحصيلات عاليه بپردازند.

اين دانشگاه در 1936 نام اولين موسسه پزشكي را به افتخار برنده جايزه نوبل، ايوان پاولو را بر خود گذاشت. در سال 1994 اين موسسه به عنوان دانشگاه پزشكي شناخته شد و نام دانشگاه دولتي پزشكي پاولوف سن پتزبورگ را دريافت كرد. اين دانشگاه تنها دانشگاهي است كه درمانگاهي پلي كلينيك در محدوده خود دارد كه سالگرد 180 سالگي اين درمانگاه  را در سال 2015 جشن گرفت. اين دانشگاه به طور قابل توجهي به رشد علم پزشكي و خدمات بهداشتي در روسيه كمك كرده است.

دانشكده ها و كاركنان

اين دانشگاه داراي 112 گروه آموزشي تقسيم شده در يازده دانشكده ميباشد كه شامل دانشكده هاي پزشكي، دندانپزشكي، پزشكي ورزشي، فرهنگ تطبيقي تربيت بدني، اطفال، روانشناسي باليني، دانشجوهاي خارجي، مدرسه تحصيلات عاليه پرستاري، تحصيلات پس از فارق التحصيلي، تحصيلات پيش دانشگاهي ميباشد. اين دانشگاه نرخ خوبي از كارمندان دانشكده خوب آموزش ديده شده و بسيار تحصيل كرده مجهز به تكنولوژي مدرن فراهم ميكند. هم چنين به حد كافي اعضاي غير متخصص فراهم ميكند تا محيطي خود آموز براي دانشجويان فراهم آورد.

ny1s_x2.jpg

روش تدريس

در اين دانشگاه تدريس به زبان انگليسي انجام ميشود و اين دانشگاه معتقد به روش تدريس تطبيقي منحصر به فرد است كه مبتني بر تركيبي از بهترين سنت هاي آموزشي پزشكي روسيه با روش هاي سيستم آموزش غربي است. اين دانشگاه به عنوان محلي براي آموزش متخصصين در سراسر دنيا شناخته شده است. آموزش در اين دانشگاه مبتني بر مفهوم سيستم چند مرحله اي تربيت متخصصين در برنامه هاي داراي مرحله هاي متفاوت آموزش پزشكي است. موارد موجود شامل تربيت آموزش دانشگاهي، تربيت در برنامه هاي تحصيلات عاليه و هم چنين شامل تربيت پس از فارق التحصيلي دكتر ها ميباشد.

 

هزينه تحصيل در روسيه

 

شهريه دانشگاه دولتي پزشكي پاولوف سن پتزبورگ بسيار به صرفه و اقتصادي ميباشد كه در جدول زير ميتوانيد آنرا مشاهده كنيد.

دانشگاه پاولوف روسيه

شهريه سالانه

هزينه هتل دانشجويي سالانه

هزينه كل سالانه

كل هزينه شش سال

شهريه دانشگاه به دلار

4500 دلار

600 دلار

5100 دلار

30600 دلار

قيمت به تومان(حدودي)

116ميليون

15.5 ميليون

131.5 ميليون

790 ميليون براي 6 سال

دوره هاي مقدماتي ده ماهه

2500 دلار

600 دلار

3100 دلار

80 ميليون تومان

 

پرديس دانشگاه

پرديس دانشگاه دولتي پزشكي پاولوف سن پترزبورگ درقسمت مركزي شهر در يك فضاي سبز كه شامل رنگ هاي سبز بهاري و رنگ هاي زرد پاييزي ميباشد و مسافتي حدود 40 هزار متر مربع را در بر ميگيرد. در محدوده آن 50 ساختمان زيبا با معماري شگفت انگيز وجود دارد.

نحوه ثبت نام و قبولي در دانشگاه

اگر ميخواهيد در دانشگاه پاولوف اولين دانشگاه دولتي پزشكي سن پترزبورگ ثبت نام كنيد، پس بايد در امتحان ورودي ملي واجد شرايط بودن( ان اي اي تي) ثبت نام كنيد. ولي بايد اين را به خاطر بسپاريد كه فقط لازم است در امتحان قبول شويد. قبولي در دانشگاه پاولوف اولين دانشگاه دولتي پزشكي سن پترزبورگ بر اساس يك دوره مشاوره و رشد آموزشي است. به دانشجويان توصيه ميشود نكات گفته شده را بخوانند تا از رد شدن در امان باشند. به شما يك فرم درخواست داده ميشود تا دانشكده موردنظر خود را انتخاب كنيد. وقتي نامه پيشنهاد را دريافت كرديد، براي استفاده هاي بعدي آن را پيش خود نگه داريد. سپس بايد شهريه ورود به دانشگاه يا كالج را بپردازيد. پس از پرداخت هزينه دانشگاه براي ورود به دانشگاه پاولوف بايد براي ويزا اقدام كنيد. يك ويزا براي تحصيل در دانشگاه پزشكي پاولوف روسيه دريافت كنيد. و حالا يك پرواز با هواپيما به روسيه براي خود رزرو كنيد.

مدارك مورد نياز

قبل از درخواست براي ورود به دانشگاه پاولوف اولين دانشگاه پزشكي سن پترزبورگ فراموش نكنيد كه مدارك زير را با خود همراه داشته باشيد:

پاسپورت ( با حداقل 18 ماه اعتبار)

مدرك 10 ام و برگه مهر

مدرك 12 ام و برگه مهر

مدرك تولد

10 قطعه عكس به اندازه مناسب پاسپورت

نامه دعوت رسمي از دانشگاه پاولوف

تاييد تمام مدارك توسط وزارت امور خارجه كشورتان

قانوني شدن تمام مدارك توسط سفارت روسيه

هزينه هاي ويزا

رسيد بانكي پرداخت هزينه اولين سال تحصيلي

مدارك تست ايدز

مزاياي تحصيل در روسيه

عدم وجود آزمون ورودي براي ورود به دانشگاه ( فقط آزمون نيت

موسسات

موسسه تحقيقات نفرولوژي

موسسه تحقيقات پالمونولوژي

موسسه يادبود رايزا گورباچوا براي آنكولوژي و هماتولوژي و ترنسپلنت كودكان

موسسه جراحي صورت و تحقيقات دندانپزشكي ماكسيلو

موسسه فارماكولوژي والدمن

موسسه قلب وعروق

مراكز تحقيقي

مركز تحقيقي علمي

مركز پزشكي

مركز تحقيق منطقه اي ناركولوژي و سايكوفارماكولوژي

مركز علمي و روش شناسي پزشكي مولكولي فدراسيون روسيه

مركز فاز هاي اوليه آزمايشات كلينيكي

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۵۰:۵۰ توسط:صمن موضوع:

قيمت خريد آپارتمان و ويلا در ببك استانبول

قيمت خريد آپارتمان و ويلا در ببك استانبول

امروزه ميزان افرادي كه به خريد ملك در استانبول تمايل نشان مي دهند به طور قابل توجه اي نسبت به گذشته بيشتر شده است، اين افراد با مقاصد مختلف مانند اخذ اقامت و يا سرمايه گذاري به دنبال راهي براي خريد بهترين ملك موجود با توجه به عواملي مانند بودجه، هدف و... خود مي‌باشند به همين دليل ممكن است سوال‌هاي زيادي در مورد مزايا و موارد ديگري همچون شرايط اخذ پاسپورت و... براي آنها پيش آيد از اين رو ما در اين مقاله قصد داريم مطالب كارآمدي را در اختيار اين افراد جهت خريد ملك و همچنين اخذ اقامت در اين شهر قرار دهيم اگر شما نيز قصد داريد در استانبول ملكي خريداري كنيد تا انتهاي مطالب با ما همراه باشيد.

agca_z3.jpg

ويژگي‌هاي اقامت در تركيه

 

محله ي ببك در استانبول يكي از محله هاي تاريخي و قديمي در استانبول است كه چشم انداز بي نظيري را از تنگه بسفر به شما ارائه مي دهد، محله ببك يكي از بهترين جاهايي است كه مي‌توانيد براي گشت ‌وگذار و خوردن يك غذاي خوب در استانبول برويد. ببك (bebek) محله اي در محدوده  شهرداري منطقه اي بشيكتاش است كه در سواحل اروپايي بسفر قرار گرفت است و چندين محله ي ديگر آن را نيز احاطه كرده اند كه به ترتيب نام آن ها «آرناووتكوي»، «اتيلر» و «روملي هيساري» مي باشد. زماني كه استانبول توسط «فاتيح» فتح شد، ببك يك روستاي كوچك ماهيگيران يوناني بود و قدمت محله ي ببك در استانبول به قرن ها پيش باز مي گردد.

 

نكته اي كه جالب است درباره ي محله ي ببك در استانبول بدانيد اين است كه فلسفه ي دقيقي درباره اينكه نام اين روستا و محله از كجا آمده نيز وجود ندارد و تنها ترجمه اي از كلمه ببك كه به معناي كودك مي شود از آن در كتب تاريخي وجود دارد. اين نام به گفته ي برخي از كارشناسان به موقعيت جذاب محله در تنگه‌ي بسفر اشاره مي‌كند كه خليج عميق و آرام و چشم‌اندازي گسترده بر هر دو جهت بسفر دارد.

 

در دوران عثماني بود كه مورد توجه قرار گرفت و بيشتر اشراف زاده‌گان  خانه‌هاي ييلاقي و كاخ‌هاي تابستاني خود را در اين مكان ساختند. متاسفانه در طول اين مدت بيشتر اين عمارت‌ها تخريب شده‌اند و تنها خانه‌ي سفيد رنگ كنسول‌گري مصر از آن دوران به جا مانده كه به دستور آخرين خديو مصر ساخته شد.

 

ساكنان استانبول عاشق منطقه ببك هستند و اگر صبح‌ها به آنجا برويد مردمي را مي‌بينيد كه در خيابان‌هاي آن در حال قدم زدن هستد يا در كافه‌اي نشسته‌اند و در جوار تنگه بسفر صبحانه نوش جان مي‌كنند. همچنين اين محله شب‌هاي سرزنده‌اي دارد و يكي از معروف‌ترين مكان‌هاي استانبول براي گشت و گذار شبانه است.

 

خريد آپارتمان در محله ببك استانبول

ببك محله اي است كه بسياري براي خريد ملك در آن روز شماري ميكنند، خيلي از خريداران ملك در استانبول آرزوي خريد ملك در محله ببك استانبول را دارند و با توجه به موفقيت صنعت سريال سازي تركيه اين محله بين تمامي كشور داراي شهرت است و خريدارن خارجي زيادي را بخصوص از اقشار بسيار متمول جذب اين محله مي كند.

 

البته در اين محله عموم ملك هاي يا ويلايي هستند و يا ملك هاي آپارتماني هستند كه قدمت زيادي دارند و البته ملك هاي بسيار خوب ويلايي ساحلي نيز در اين محله بسيار لوكس مي توان پيدا نمود.

 

ساكنان محله ببك از قديم قشر مرفه استانبول بوده و هستند پس از زندگي در اين محله هيچ وقت ناراضي نخواهيد شد. مگر صداي بوق كشتي ها كه گهگاهي به گوش ميرسد كه البته آن نيز براي بسياري داراي جذابيت است.

قيمت آپارتمان هاي يك خوابه در ببك  استانبول نكته جالب اين است كه به سختي مي توانيد واحد يك خوابه در اين منطقه پيدا كنيد و محدود واحد هاي يك خوابه موجود حداقل عمر بناي آنها بالاي 20 سال است كه البته بازسازي شده مي باشند. قيمت آپارتمان يك خوابه در ببك از حدود 1 ميليون لير  شروع مي شود و تا مبلغ 3 ميليون 600 هزار لير در واحد هاي با ديد دريا متغيير مي باشد.

قيمت آپارتمان هاي دو خوابه در ببك  استانبول  همانند واحد هاي يك خوابه واحد هاي دو خوابه در محله ببك داراي حداقل عمر بناي 20 سال هستند كه از حدود 1 ميليون و 500 هزار لير در آپارتمان هاي معمولي شروع مي شود و تا 5 ميليون و 250 هزار لير در آپارتماني هاي لوكس بازسازي شده با ديد دريا متغيير مي باشد.

قيمت آپارتمان هاي سه خوابه در ببك  استانبول حداقل سن بنا در واحد هاي سه خوابه هم از 5 تا 10 سال شروع مي شود و قيمت واحد سه خوابه در ببك استانبول از حدود 2 ميليون لير در آپارتمان هاي معمولي شروع مي شود و تا 29 ميليون  لير در خانه هاي با چشم انداز دريا متغيير مي باشد.

قيمت ويلا در ببك استانبول از حداقل 5 ميليون لير در ويلاهاي داخل محل با حدود 5 اتاق خواب 250 متري شروع مي شود كه البته ديد محدودي از تنگه بوسفور را نيز دارند

 

با حدود 30 ميليون لير مي توانيد يك ويلاي 900 متري با 7 اتاق خواب و ديد خوبي از تنگه بوسفور خريداري نماييد كه البته سن بنا بالاي 20 سال خواهد بود

 

مزيت و فوايد خريد ملك در استانبول

جالب است بدانيد كه كشور تركيه به دليل عوامل مختلف مانند داشتن آب و هوايي دلپذير، موقعيت جغرافيايي مناسب، تاريخچه تاريخي، مشابهت فرهنگي و... همواره يكي از گزينه‌هاي بسيار مناسب جهت مهاجرت ايرانيان به حساب مي‌آيد علاوه بر آن اقامت و خريد ملك در اين كشور مزاياي بي شماري نيز به همراه خواهد داشت.

مزيت خريد ملك در تركيه به شرح زير مي‌باشد:

 • اخذ شهروندي كشور تركيه: يكي از راه‌هايي كه افراد مي‌توانند شهروند كشور تركيه به حساب آيند خريد ملك در اين كشور است و همانطور كه ميدانيد بهترين و راحت ترين راه براي اخذ حق شهروندي كشور تركيه خريد خانه است زيرا در قانون جديد اين كشور مصوب سال 2018 آمده كه هر شخص از اتباع كشورهاي خارجي حق خريد خانه در اين كشور را خواهند داشت و با خريد ملكي به ارزش 250 هزار دلار مي‌توانند به راحتي از حق شهروندي نيز بهره مند شوند كه اين موضوع باعث تشويق افراد به مهاجرت و خريد خانه در اين كشور شده است.
 • امكان تحصيل در بهترين دانشگاه‌ها: دانشگاه‌هاي شهر استانبول در رده بندي علمي جهان داراي ارزش و اعتبار قابل قبولي مي‌باشند به همين خاطر بعد از خريد ملك مورد نظر امكان ادامه تحصيل با بهترين شرايط و كمترين هزينه براي افراد ميسر خواهد شد، البته عده اي هدف و مقصودشان از اقامت تركيه تنها تحصيل در دانشگاه‌هاي استانبول مي‌باشد، آنها با خريد خانه زودتر مي‌توانند به هدف خود دست پيدا كنند.
 • افزايش سرمايه: جالب است بدانيد كه رشد اقتصادي در كشور تركيه همواره سير صعودي دارد كه اين موضوع براي افراد سرمايه گذار سودهاي كلان در پي خواهد داشت زيرا با گذشت مدت زمان كوتاه ارزش ملك خريداري شده توسط آنها بالا رفته و به تبع سرمايه آنها نيز رشد مثبتي خواهد داشت به همين خاطر اگر قصد سرمايه گزاري در اين كشور را داريد بهترين راه براي شما خريد خانه و آپارتمان مي باشد البته لازم است قبل از اقدام به اين كار حتما از افراد با تجربه در اين حوزه مشورت بگيريد زيرا خريد برخي از ملك‌ها ارزش سرمايه گذاري نخواهد داشت.
 • استفاده از موقعيت استراتژيك: موقعيت قرارگيري اين كشور در ميان سه قاره باعث ايجاد شرايط ويژه اي شده كه افراد در كشورهاي مجاور را ترغيب به مهاجرت مي‌نمايد.
 • اخذ پاسپورت تركيه: پاسپورت اين كشور يكي از با اعتبار ترين پاسپورت‌ها در ميان كشورهاي ديگر است زيرا كساني كه اين پاسپورت را دريافت نموده اند توانايي سفر به حدود 26 كشور واقع در حوزه شينگن را پيدا خواهند نمود.
 • علاوه بر موارد گفته شده مي شود به مزيت‌هاي ديگري مانند دارا بودن مكان‌هاي توريستي متعدد، آب و هواي مطلوب و... اشاره كرد.

حال با توجه به مزيت‌هاي بسيار زياد خريد خانه در استانبول اگر به دنبال يك كشور نزديك و با شرايط ايده آل براي مهاجرت و سرمايه گذاري هستيد پيشنهاد ما به شما كشور تركيه و به خصوص شهر استانبول است زيرا با اين اقدام در مدت زمان بسيار كوتاهي شاهد پيشرفت‌هاي زيادي در زندگي خود خواهيد بود.

 

 

شرايط خريد آپارتمان در كشور تركيه

 

 

قوانين مربوط به خريد خانه در استانبول و موارد محدود كننده آن

اگر قصد خريد آپارتمان در استانبول را داريد بهتر است قبل از انجام هر اقدام نسبت به قوانين خريد خانه و موارد محدود كننده آن آگاهي كامل داشته باشيد زيرا در برخي مواقع ممكن است بدون داشتن اطلاعات كامل دست به خريد بزنيد و متحمل ضررهاي بسياري بشويد براي همين در اين قسمت مي‌خواهيم شما را با قوانين كشور تركيه در خصوص خريد خانه و محدوديت هاي اين امر آشنا نماييم.

قانون شماره 35 تركيه در بخش املاك و اراضي مصوب سال 2012 مي‌گويد كه برخي از اتباع كشورهاي ديگر امكان خريد ملك در كشور تركيه را دارند با اين شرط كه املاك و اراضي خريداري شده مي‌بايست بيشتر از 30 هكتار نباشد و همچنين در مناطق نظامي نيز واقع نشده باشد، بنابراين بهتر است قبل از خريد هر ملك يا اراضي ابتدا از سازمان‌هاي مربوطه در كشور تركيه استعلامات مورد نياز خود را انجام دهيد تا با خيال راحت و اطمينان كامل آن را از فروشنده بخريد.

توجه داشته باشيد اگر قصد خريد اراضي را بجاي زمين داريد لزوما بعد از گذشت دو سال از تاريخ خريد آن بايد به ساخت و ساز اقدام نماييد در غير اينصورت مشمول جريمه هاي متعدد و بطلان معامله خواهيد شد.

علاوه بر اين موارد، بعد از خريد خانه در صورت رعايت نكردن يكسري موارد ممكن است خريد شما باطل گردد كه اين موارد عبارت اند از:

 • هر گاه ملك خريداري شده موجبي براي نقض قوانين كشور تركيه گردد.
 • تاييد نشدن از سوي سازمان هاي مربوط مانند سازمان هاي امنيتي اين كشور.
 • انقضاي مدت مشخص شده براي شروع پروژه مورد نظر.
 • عدم ارائه گواهي پايان كار به سازمان مربوطه.
 • دارا نبودن تابعيت مجاز.

در مورد گزينه آخر لازم به ذكر است كه ايران جز كشورهايي است كه تابعيت مورد قبول براي خريد ملك در استانبول را دارد زيرا تنها اتباع برخي از كشورها مي‌توانند اقدام به خريد خانه و اقامت در تركيه نمايند.

اضافه بر آن در هنگام خريد مي‌بايست از فرم‌هاي مخصوص جهت انجام امور نقل و انتقال استفاده كنيد و همچنين بعد از گذشت سه سال از تاريخ خريد اجازه فروش ملك خريداري شده را خواهيد داشت بنابراين اگر در اين زمينه آگاهي كامل و تخصص لازم را نداريد بهتر است به مجموعه‌هاي تخصصي در حوزه خريد ملك در كشور تركيه مراجعه و انجام كارهاي قانوني را به آنها بسپاريد تا با مشكلات مختلف مانند ابطال معامله مواجه نشويد و با خيال راحت از مزيت‌هاي اقامت تركيه استفاده كنيد.

  براي خريد ملك در استانبول چه مداركي نياز است

در صورت انتخاب ملك مورد نظر كه مي‌تواند خانه، آپارتمان، زمين و... باشد مي‌بايست مدارك مورد نياز را براي انجام معامله آماده نماييد كه اين مدارك كمي متفاوت تر از مداركي خواهد بود كه در معامله‌هاي داخلي به آن نياز است.

مدارك مورد نياز براي خريد ملك در استانبول به صورت زير است:

 • سند ملك مورد نظر به همراه اطلاعات تكميلي مانند آدرس دقيق، تاديه اخذ شده از سازمان ثبت اسناد و... .
 • مدارك شناسايي ترجمه شده خريدار و همچنين پاسپورت وي، در اينجا بايد دقت داشته باشيد كه مدارك شناسايي ترجمه شده حتما توسط نوتر تاييد شوند زيرا در غير اينصورت قابل قبول نخواهد بود.
 • پرداخت نمودن عوارض كامل مربوط به شهرداري و ارائه رسيد آن.
 • 2 قطعه عكس 4*6 با رعايت خصوصيات مورد قبول از خريدار و همچنين فروشنده.
 • داشتن وكيل و حضور وي در جلسه به همراه ارائه اصل وكالتنامه رسمي ترجمه شده كه مي‌بايست به تاييد دادگستري و وزارت خارجه رسيده باشد.
 • حضور دو نفر شاهد واجد شرايط.
 • حاضر بودن مترجم رسمي مورد وثوق در جلسه.

همانطور كه مشاهده فرموديد آماده سازي برخي از مدارك نياز به وقت زيادي دارد به همين خاطر توصيه مي‌شود از چند ماه قبل از تاريخ معامله اين مدارك را آماده كنيد تا كارهاي خريد ملك در استانبول براي شما به سرعت پيش رود.

 

سريع ترين راه اخذ پاسپورت تركيه

 

 

مراحل گرفتن پاسپورت تركيه

پيش تر گفتيم كه پاسپورت تركيه يكي از معتبر ترين پاسپورت‌ها مي‌باشد كه اجازه ورود به 26 كشور عضو شينگن را دارد براي همين برخي از افراد تنها به دنبال اخذ اين پاسپورت معتبر براي اخذ مجوز ورود به ديگر كشورها هستند.

هر اتباع ايراني با خريد ملكي به ارزش حداقل 250 هزار دلار به راحتي و بدون مشكل مي‌تواند پاسپورت اين كشور را به دست آورد اما در گذشته قبل از تصويب قانون جديد هر فرد بايد حداقل به ميزان يك ميليون دلار آمريكا سرمايه در اختيار مي‌داشت كه اين شرايط امروزه به 250 هزار دلار كاهش پيدا كرده و شانس افراد براي اخذ پاسپورت را بسيار بالا برده است.

يكي ديگر از ويژگي‌هاي اخذ اين پاسپورت عدم نياز به اقامت در تركيه مي‌باشد زيرا برخي كشورها تنها در صورت اقامت در آن كشور به افراد اجازه اخذ پاسپورت را مي‌دهند اما شما مي‌توانيد فقط با خريد يك ملك به اين هدف برسيد و سختي زيادي را متحمل نشويد.

سخن پاياني

به طور خلاصه اقامت تركيه و خريد ملك در شهر استانبول براي افراد با هدف‌هاي مختلف مانند تحصيل نمودن، سرمايه گذاري، راه اندازي كسب و كار، سفر به ديگر كشورها به كمك پاسپورت معتبر و... مي‌تواند مزيا و فوايد زيادي را به همراه داشته باشد اما براي جلوگيري از ضرر و زيان‌هاي احتمالي حتما قبل از انجام هر كار با افراد متخصص در اين حوزه مشورت كرده تا آنها با توجه به نياز شما بهترين ملك موجود در استانبول را پيشنهاد دهند و اقدامات لازم براي خريد آن را نيز راحت تر نمايند.

 

چنانچه كه ميخواهيد پاسپورت تركيه را دريافت نماييد و يا براي سرمايه گذاري، اقدام به خريد خانه در استانبول بنماييد مي توانيد از خدمات مشاوره و كارشناسي تركي بست هوم www.turkeybesthome.com  و يا از طريق واتس اپ 00905523082146  استفاده نماييد.

 

 

منبع: نكات كليدي خريد ملك در استانبول

 

 


برچسب: خريد ملك در تركيه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۱۳:۱۱ توسط:صمن موضوع: