خيلي تنها خيلي تنها .

خيلي تنها

اگر ماشين در سفر خراب شد چه كار كنيم؟

اگر ماشين در سفر خراب شد چه كار كنيم؟

خرابي خودرو در جاده مشكلي است كه از هميشه بوده بوده و براي خيلي از ما پيش آمده بوده و در جاده هايي كه رفت و آمد مي كنيم گاها شاهد خرابي خودرو ها هستيم. اغلب خودرو هايي كه در جاده ها خراب مي شوند خودرو هاي فرسوده مي باشند كه توانايي چنداني براي مسير هاي طولاني ندارند و در مسير دچار مشكل مي شوند.

مطمئنا تنها راه پيشگيري از خرابي خودرو در جاده اين است كه قبل از اقدام به سفر ماشين را توسط يك متخصص چك كرده و در صورت سالم بودن ماشين سفر را آغاز كنيم تا در حين سفر دچار چنين مشكلاتي نشويم. گاهي با وجود اينكه چك و نظارت بر خودرو قبل از سفر انجام مي شود ولي باز هم در طول مسير سفر اين مشكل بوجود مي آيد، در اين زمان راننده و سر نشينان بايد خونسردي خود را حفظ كرده، به كنار جاده بروند تا خطر يا حادثه اي رخ ندهد.

بعضي مواقع ايراد پيش آمده چندان جدي نيست و خود راننده هم اگر كمي تعميرات بلد باشد، مي تواند مشكل را بر طرف كند و به مسير خود ادامه دهد ولي هميشه هم اينطور نيست و مشكل مي تواند بزرگتر باشد و فقط يك متخصص تعميرات خودرو مي تواند آن را عيب يابي و بر طرف كند. رانندگان بايد هميشه آمادگي هاي لازم را داشته باشند، چون بعضي مواقع علاوه بر خودرو هاي فرسوده، ماشين هاي ظاهرا بدون مشكل هم با اين قضيه مواجه مي شوند.

وقتي خرابي پيش مي آيد راه درست اين است كه ماشين را به كنار جاده هدايت كرد ولي گاها مشكل ماشين تا حدي شديد است كه خودرو در وسط جاده يكدفعه خاموش شده و متوقف مي شود، در صورت بروز چنين مشكلي براي حفظ ايمني، بايد از كسي كمك خواسته تا با هل دادن خودرو به جاي امن از حادثه پيشگيري كرد. بعد از منتقل شدن به كنار جاده سريعا بايد با يك جرثقيل خودروبر تماس گرفت.

علل بعضي خرابي هاي خودرو چيست ؟

بعضي خرابي ها به راحتي و حتي با يك تماس تلفني و پرسش از يك تعمير كار قابل حل مي باشند ولي در مواقعي هم وجود چندين مشكل و خرابي باعث مي شود كه مسئله جدي تر شود و فقط يك تعمير كار حرفه اي از پس مشكل بر بيايد. در اينصورت تماس با امداد خودرو هاي جاده اي كه آماده خدمت رساني در هر نقطه اي مي باشند ضرورت دارد و آن ها سريعا خود را به محل مي رسانند و مشكل خودرو اگر قابل حل و تعمير پذير باشد آن را انجام مي دهند.

گاهي مشكلات و خرابي خودرو در جاده آنچنان پيچيده بوده و نياز به ادوات بيشتري دارد كه امداد خودرو هم نمي تواند تعمير را در همان جاده انجام دهد، در اينصورت با تماس با خودروبر و درخواست كمك از آن ها خودروي شما به محل مورد نظر منتقل مي شو.د و مي توانيد آن را به يك تعميرگاه مجهز برسانيد و مشكل خودرو را رفع نماييد. پس هميشه در مسافرت ها شماره خودروبر پارس ( https://khodrobarpars.ir/ ) را به همراه داشته باشيد در در سريع ترين زمان ممكن خودروي شما را به تعميرگاه موردنظر منتقل كنند.

 


برچسب: '،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۰۷:۳۵ توسط:صمن موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :