خيلي تنها خيلي تنها .

خيلي تنها

مرتب كردن كانال تلويزيون ال جي

يكي از منوهاي پيچيده و كمي سخت در تلويزيون اما منوي بسيار پركاربرد، منوي ويرايش يا مديريت كانال است. البته استفاده از گزينه‌هاي اين منو و جا به جا كردن كانال‌ها و اعمال ويرايش بر روي آنها نياز به حوصله دارد و ممكن است كمي خسته كننده به نظر برسد، اما سعي كرديم در اين راهنما اين تنظيمات را به طور كامل توضيح دهيم تا ساده‌تر بتوانيد از اين منوي كاربردي استفاده كنيد.

منوي ويرايش يا مديريت كانال ها در تلويزيون LG

اين منو شامل چند گزينه است كه تقريبا تمامي آنها كاربردي و مفيد است. شما مي‌توانيد با ورود به اين تنظيمات و انجام چند تنظيم ساده، ليست دلخواه، كانال‌هاي مرتب و … داشته باشيد. نام اين منو در برخي مدل‌هاي تلويزيون ال جي، «مديريت برنامه» و در برخي مدل‌ها «ويرايش كانال‌ها» است و در منوي «كانال‌ها» يا «راه اندازي» دستگاه قرار دارد. دقت داشته باشيد براي اعمال تنظيمات روي همه‌ي كانال‌هاي تلويزيون لازم است گزينه‌ي DTV را انتخاب كنيد تا به همه‌ي كانال‌ها دسترسي داشته باشيد. در اين قسمت به جزئيات هر بخش از اين منو مي‌پردازيم:

گزينه پرش كانال در تلويزيون ال جي

پرش كانال براي زماني است كه شما مي‌خواهيد حين تعويض كانال‌ها يكي از شبكه‌ها را مشاهده نكنيد و در واقع زماني كه داريد كانال‌ها را جا به جا مي‌كنيد از روي اين كانال بدون مشاهده‌ي آن، عبور كنيد.

در برخي مدل‌ها اين گزينه با يك رنگ مشخص شده است و با انتخاب كليد رنگي مربوط به آن مي‌توانيد گزينه‌ي پرش از روي آن كانال را انتخاب كنيد. در برخي مدل‌ها نيز با كليك بر روي گزينه‌اي به نام «پرش» و سپس انتخاب كانال يا برعكس، مي‌توانيد پرش از روي كانال را فعال كنيد. دقت داشته باشيد اگر دقيقا عدد مربوط به كانال را انتخاب كنيد، آن شبكه نمايش خواهد شد.

قفل و بازگشايي كانال در تلويزيون LG

شما مي‌توانيد در صورت نياز كانال‌ها و برنامه‌ها را مسدود كنيد. اين گزينه در منو با عنوان «انسداد / رفع انسداد» و يا «قفل / بازگشايي» وجود دارد. براي قفل كردن كانال‌ها، در برخي مدل‌ها لازم است كليد رنگي كه در كنار كلمه‌ي انسداد قرار گرفته را انتخاب كنيد و كانال مورد نظر را مسدود كنيد. در برخي مدل‌ها نيز با انتخاب كليد انسداد و كانال مورد نظر مي‌توانيد آن را قفل كنيد. براي اين اقدام لازم است رمز قبلي كه براي دستگاه تعريف كرده ‌ايد را داشته باشيد و با وارد كردن رمزي كه براي دستگاه انتخاب كرده‌ايد مجوز انسداد كانال را صادر نماييد. پسوورد پيش فرض برخي مدل‌ها 0000  است. اگر رمز را فراموش كرده ايد، نياز است بازنشاني رمز تلويزيون ال جي را انجام دهيد.

كانال هاي دلخواه و برگزيده تلويزيون ال جي

شما مي‌توانيد ليست كانال دلخواه (favorite) تشكيل دهيد و بعدها با انتخاب كليد FAV و يا انتخاب ليست پخش خود از قسمت List به اين كانال‌ها دسترسي داشته باشيد. براي انجام اين تنظيمات مي‌توانيد وارد قسمت مديريت يا ويرايش كانال شويد و يا حتي با انتخاب كليد FAV بر روي كانال‌هايي كه مي‌خواهيد در ليست دلخواه قرار دهيد، كليك كنيد.

گاهي پيش مي‌آيد كه كانال‌ها در تلويزيون ال جي به هم مي‌ريزد و ديگر كانال‌ها به صورت مرتب، پشت سر هم نمايش داده نمي‎‎‌شود. براي مرتب كردن كانال‌ها دو روش وجود دارد و اگر از روش اول نتيجه نگرفتيد، بهتر است روش دوم را انجام دهيد. اين دو روش راهكارهاي زير است:

حذف كانال‌ها و كانال‌يابي مجدد

  • براي حذف كردن تمامي كانال‌ها، وارد قسمت كانال‌يابي خودكار شويد و گزينه شروع را انتخاب كنيد.
  • كانال‌يابي را زماني كه تا حدود %10 الي %15 انجام شد، متوقف كنيد.
  • سپس كانال‌يابي مجدد را به صورت كانال يابي دستي بر اساس فركانس‌هاي منطقه‌ي انجام دهيد.
 

ويرايش كانال‌ها

براي مرتب‌سازي كانال از طريق ويرايش كانال با توجه به مدل دستگاه وارد منوي ويرايش برنامه يا مديريت كانال شويد.در اين منو، كانالي كه قصد داريد جابه جا كنيد را انتخاب نماييد. سپس گزينه‌ي «ويرايش شماره كانال» را از بالا يا پايين صفحه انتخاب كنيد. اين بخش در مدل‌هاي مختلف متفاوت است و در بعضي از مدل‌ها با رنگ مشخص شده، كه لازم است دكمه‌ي رنگي مربوط به آن گزينه را فشار دهيد. سپس در صفحه‌اي كه باز مي‌شود، شماره كانالي جديد براي شبكه‌ي مورد نظرتان وارد كرده و سپس تاييد كنيد.

در صورتي كه مدل تعمييرتلويزيون  اصفهان شما اين گزينه را ندارد، مي‌توانيد از گزينه‌ي جابه‌جايي/ انتقال نيز استفاده كنيد، اما اين گزينه به طور كلي محل قرارگيري دو كانال را تغيير مي دهد و فقط شماره گذاري دو كانال را با هم جا به جا مي‌كند.

آيا امكان حذف كانال در تلويزيون ال جي وجود دارد؟

اگر بخواهيد كانالي را از ميان كانال‌هاي تلويزيون خود حذف كنيد، متاسفانه اين امكان در تلويزيون‌هاي ال جي وجود ندارد و مي‌توانيد گزينه پرش را بر روي كانال مورد نظر اعمال نماييد يا ليست دلخواه تشكيل دهيد و فقط كانال‌هاي مورد نظر خود را در آن قرار دهيد. اما اين امكان وجود دارد كه با يك فركانس كه بر روي آن تعدادي كانال‌ ارسال مي‌شود، كانال‌يابي انجام ندهيد كه در اين صورت مجموعه‌اي از كانال‌ها را نخواهيد داشت.

منبع :  http://kardorosttamir.com/%d9%85%d8%b1%d8%aa%d8%a8-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d9%84-%d8%aa%d9%84%d9%88%db%8c%d8%b2%db%8c%d9%88%d9%86-%d8%a7%d9%84-%d8%ac%db%8c/


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ تير ۱۴۰۰ساعت: ۰۵:۳۴:۲۷ توسط:صمن موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :